Lietuvoje

2020.11.25 14:07

Vyriausybė nutarė karantiną pratęsti iki gruodžio 17-osios

Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt, BNS2020.11.25 14:07

Ministrų kabinetas trečiadienį nutarė, kad visoje šalies teritorijoje įvestas karantinas turi būti pratęstas iki gruodžio 17 dienos imtinai.

Antrasis visuotinis karantinas šalyje buvo įvestas lapkričio 7-ąją ir, kaip buvo numatoma, turėjo baigtis lapkričio 29-ąją. Tačiau negerėjant epidemiologinei situacijai, nutarta jį pratęsti. Kaip anksčiau sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, pirminė idėja buvo karantiną pratęsti mėnesiui – iki Naujųjų metų. Tačiau tokio pasiūlymo buvo atsisakyta, paliekant teisę dėl to spręsti naujai Vyriausybei.

Vyriausybės nutarime numatoma, kad karantinas galios iki gruodžio 17 dienos 24 val. Kitaip tariant, jei nebus dar kartą pratęstas, karantinas nustos galioti gruodžio 18 dieną.

„Nors matome tam tikrą atvejų skaičiaus augimo sulėtėjimą, bet vis dėlto turime sudėtingą situaciją“, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad nėra svarstoma šalyje įvesti komendanto valandą, be to, anot jo, tai yra Seimo sprendimas, mat norint paskelbti komendanto valandą pirmiausia reikėtų šalyje įvesti nepaprastąją padėtį.

Tiesa, nors karantinas ir pratęsiamas, švelninamos kai kurios jo sąlygos. Muziejų ir galerijų lankymas būtų leidžiamas ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), jei bus užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių.

Taip pat leidžiamos ne daugiau kaip dviejų asmenų ar vienos šeimos ekskursijos, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.

„Siūloma sušvelninti karantino sąlygas ir nustatyti, kad muziejus ir galerijas galėtų lankyti ne didesnės nei dviejų žmonių grupės, išskyrus šeimas, siūlome nustatyti, kad įsigaliotų gruodžio 10 dieną, Vyriausybė turėtų galimybę apsispręsti ir priimti kitokį sprendimą, jei situacija nesikeistų“, – sakė A. Veryga.

Populiariausi

Gausus sniegas laužo medžių šakas

Lietuvoje

2021.01.26 14:32

Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga miškininkai įspėja: pasivaikščiojimus verčiau atidėkite; atnaujinta 15.54

14
Snygis Lietuvoje

Lietuvoje

2021.01.27 09:33

COVID-19 Lietuvoje: koronavirusas ir toliau plinta šeimose, darželiuose bei pramonės įmonėse vienas mirusysis priklausė 30–39 metų amžiaus grupei; atnaujinta 11.09

7