Lietuvoje

2020.11.25 08:40

Čmilytė-Nielsen: Seimo uždarymas – ne išeitis

atnaujinta 08.52
Rūta Kupetytė, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.11.25 08:40

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad antradienį nepavykus priimti pataisų dėl nuotolininio darbo Seime, šios bus tobulinamos ir vėl teikiamos parlamentui svarstyti. Koronavirusu susirgusi Liberalų sąjūdžio pirmininkė per nuotolį turėjo stebėti ir Ingridos Šimonytės patvirtinimą premjere, kuris nebūtų pavykęs be balsavime nedalyvauti nusprendusių kai kurių opozicijos politikų. Pati V. Čmilytė-Nielsen sakė nežinanti, jog dėl to būtų tartarasi ir pati to tvirtina nedariusi.


„Reikės tobulinti pataisas, tai yra normalus procesas, bet esmė tokia, kad negalime pereiti prie techninių sprendimų, kol nėra statuto pakeitimų, kurios numatytų tokią galimybę, kad diskutuotume nuotoliniu būdu“, – LRT RADIJUI trečiadienį sakė V. Čmilytė-Nielsen. Seimo statuto pataisos dėl nuotolinių parlamento posėdžių nesurinko reikiamo balsų skaičiaus.

Pasak Seimo pirmininkės, bus diskutuojama su teisininkais dėl pakeitimų tobulinimo, po to siūlymas į darbotvarkę vėl grįš.

„Manau, tikrai ne išeitis kalbėti apie Seimo uždarymą, kaip buvo bandoma daryti pavasarį, pirmosios COVID-19 bangos metu“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Sveikatos apsaugos ministro kadenciją baigiantis Aurelijus Veryga taip pat ragina bent kelioms savaitėms uždaryti Seimą ir taip suvaldyti koronaviruso plitimą tarp Seimo narių ir parlamento darbuotojų.

„Situacija, kuri šiuo metu yra Seime, vienareikšmiškai galima pavadinti židiniu, kuris plečiasi kiekvieną dieną. (...) Rekomenduojama stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių be išimčių“, – žiniasklaidai šią savaitę sakė ministras.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, šiuo metu stabdyti Seimo darbą pernelyg rizikinga. Proga išvengti neveiksnaus parlamento grėsmės buvo anksčiau, tačiau to nebuvo imtasi, pastebi ji.

„Neabejotinai daug ką galima buvo padaryti anksčiau, žvelgdami atgal matome, kad turėjome tikrai neblogą galimybių langą vasarą, kai galima buvo pasirengti antrai bangai, kurią ateisiant turbūt visi numanėme, tik nežinojome, kiek ji bus pavojingas“, – kalbėjo politikė.

Prieš balsavimą dėl nuotolinio darbo, antradienį Seimas pritarė konservatorių atstovės Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjero postą. Ją palaikė 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, balsavime susilaikė 41 parlamentaras. Balsavime nedalyvavo 8 socialdemokratai, trys „darbiečiai“ ir vienas „valstietis“. V. Čmilytė-Nielsen tikina pati neieškojusi palaikymo ir apie jį su opozicijos politikais nekalbėjusi.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad aš jų pasitraukimo nederinau“, – sakė Seimo pirmininkė. Balsavime nedalyvavo visa Liberalų sąjūdžio frakcija, kuriai teko saviizoliuotis dėl koronaviruso. V. Čmilytė-Nielsen sako tikėjusi, kad tai nesutrukdys I. Šimonytės patvirtinimui premjere.

Visas pokalbis – LRT RADIJO laidos „Ryto garsai“ įraše.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9