Lietuvoje

2020.11.23 09:05

Čmilytė-Nielsen: Seimo darbe bus daroma pauzė

atnaujinta 09.26
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2020.11.23 09:05

Pirmadienio ryte posėdžiavusi Seimo valdyba nutarė daryti pauzę Seimo darbe. Kaip sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, tai turėtų tęstis nuo trečiadienio iki gruodžio 3-osios.

Kaip pranešė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, stabdyti Seimo darbą ketinama savaitei, nuo trečiadienio iki gruodžio 3-osios. Jos metu nevyks plenariai posėdžiai, kitaip tariant, nebus priimami teisės aktai, kitos veiklos bus arba nutrauktos, arba turės vykti nuotoliniu būdu.

„Atsižvelgiame į pablogėjusią epidemiologinę situaciją, priėmėme sprendimą, kad po šio antradienio posėdžio bus stabdomas, bus imama pauzė Seimo darbe savaitei“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji sakė, kad jos žiniomis naujų užsikrėtimo atvejų Seime nėra, tačiau daugėja parlamentarų, esančių saviizoliacijoje.

Stabdyti darbus ne iš karto nuo pirmadienio, o vėliau, kaip sakė Seimo pirmininkė, nutarta dėl statuto reikalavimų. Praėjusią savaitę parlamentui buvo pateikta Ingridos Šimonytės kandidatūra į ministrės pirmininkės pareigas. Statutas Seimą įpareigoja per savaitę būtų balsuojama dėl kandidatūros.

„Antradienio posėdį būtina rengti. Tuomet mes turime ir biudžeto pirmąjį svarstymą, ir tolimesnius veiksmus, kuriuos statutas įpareigoja mus daryti, todėl didesnės nei savaitės pertraukos mes tiesiog neturime galimybės turėti Seime. Tai, matyt, nebūtų ir tikslinga, nes iki to laiko galime užtikrinti, kad visi Seimo nariai, kurie elgsis atsakingai ir bus testavęsi, į Seimo posėdžių salę susirinks neužsikrėtę.

Trumpa petrauka bus naudinga, bet ilgesnės negalime dėl teisinių reikalavimų“, – komentavo Seimo pirmininkė.

Parlamento vadovė pranešė, kad bus imamasi kitų ribojimų, pavyzdžiui, bus ribojami susitikimai Seimo rūmuose, bus įvedami pakeitimai Seimo posėdžių salėje, laikinai bus atsisakoma laisvalaikio zonų naudojimo.

Ji taip pat kalbėjo, kad komitetų, komisijų ar seniūnų sueigos posėdžiai vyks nuotoliniu būdu, išskyrus tuos posėdžius, kurie yra uždari ir dėl saugumo reikalavimų negali vykti nuotoliniu būdu. Iki šiol galiojo tik rekomendacija posėdžius rengti nuotoliniu būdu.

„Kitas dalykas yra pasikeitimai dėl leidimų įeiti į Seimo rūmus. Jie neužsakomi niekam, išskyrus žiniasklaidos atstovus ir tuos atvejus, kai vieno ar kito žmogaus apsilankymas Seime yra būtinas Seimo darbo sklandžiam užtikrinimui. Primygtinai prašoma, kad kuo mažiau žmonių lankytųsi Seimo rūmuose“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Praėjusią savaitę laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į naują valdančiąją daugumą prašydamas stabdyti Seimo darbą bent dviems savaitėms. Tuomet ministras teigė, kad nuotolinis darbas ar nuolatinis perlamentarų tikrinimas dėl COVID-19 nėra tinkamos priemonės viruso plitimui Seime stabdyti.

Savaitei sustabdžius posėdžius ir toliau rekomenduojama parlamentarams tikrintis dėl COVID-19, kad galiausiai atėjus į posėdį, jie turėtų neigiamus tyrimo rezultatus. Lankantis Seime jiems bus rekomenduojama negerti gėrimų, nerūkyti ar nedaryti kitų veiklų, kurioms reikia nusiimti kaukę. Laisvalaikio zonos, pavyzdžiui, erdvė rūkymui, bus uždarytos.

Paklausta, kaip ir kada Seimas galėtų pereiti prie visiškai nuotolinio darbo, V. Čmilytė-Nielsen sakė, kad šioje srityje yra du klausimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti. Pirmiausia, tai yra techninė dalis, antroji – įstatyminė dalis. Pasak jos, kalbant apie įstatyminę dalį, darbai yra pradėti, antradienį tai turėtų būti svarstoma Seime.

Tiesa, jos teigimu, opozicija kreipsis dėl ekspertinio tokio sprendimo vertinimo, todėl nuotolinio Seimo darbo įvedimas gali užtrukti: „Labai svarbu, kaip Seimas apsispręs. Žinome, kad dalis opozicijos ketina prašyti ekspertinio vertinimo, pristabdyti šį procesą. Klausimas, kaip Seime pavyks įtikinti kolegas ir judėti su šiuo klausimu į priekį, nes nepakeitę statuto mes negalėsime teisiškai išspręsti šio klausimo.“

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad teigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą gavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, dar prieš tai COVID-19 liga buvo patvirtinta liberalų atstovams Jonui Varkaliui ir Viktorui Pranckiečiui.

Pildoma.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9