Lietuvoje

2020.09.30 14:18

Skvernelis apie karantiną: ir aš girdėjau apie spalio 16 dieną, bet tai yra netiesa

Atnaujinta 14.40
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.09.30 14:18

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad, nors Lietuvoje sparčiai auga užsikrėtimų koronavirusu skaičius, šalyje skelbti karantiną kol kas neplanuojama.

Trečiadienį ministras pirmininkas S. Skvernelis nuotolinės spaudos konferencijos metu teigė ir pats girdėjęs apie gandus, kad šalyje dėl koronaviruso žadama vėl įvesti karantiną nuo spalio 16 d. Vis dėlto, anot jo, tai yra netiesa.

„Spalio 16 dieną ir aš girdėjau, kad tikrai bus paskelbtas karantinas. Tai yra visiška netiesa“, – teigė S. Skvernelis.

Saulius Skvernelis: karantino skelbti kol kas neplanuojame

Anot jo, Vyriausybėje apie jokius terminus nėra kalbama, o karantino paskelbimas yra susijęs su aiškiais sergamums rodikliais, kitomis svarbiomis aplinkybėmis.

„Jeigu mes matytume, jog „perkaista“ mūsų sveikatos apsaugos sistema, jog yra pildomos tos laisvos ir paruoštos COVID-19 pacientams skirtos ligoninių lovos, kad pildosi mūsų reanimacijos, kad reikalinga papildoma plaučių ventiliacija arba dirbtinis plaučių kvėpavimo aparatas, tai va tie skaičiai būtų esminiai“, – apie veiksnius, kurie verstų svarstyti karantino priemonių įvedimą prabilo S. Skvernelis.

„Turint didelius koronaviruso augimo skaičius, turint ne židinius, o visuotinį (viruso – LRT.lt) paplitimą šalyje, neatsekant kontaktų, tai tokios sąlygos tikrai leistų įvesti karantiną, bet karantino įvedimas, jo aptimtys gali būti įvairios. Bet šiandien mes kol kas tokių indikacijų neturime“, – kalbėjo premjeras.

S. Skvernelio teigimu, šiuo metu Lietuvoje yra penkis miestus ir rajonus, kuriuose užsikrėtimo koronavirusu skaičius viršija 85 proc. gyventojų. Vienu didžiausių koronaviruso židinių jis įvardijo Rasienių rajono savivaldybę.

„Visoje kitoje šalies teritorijoje situacija yra gera ir šioje situacijoje galime kalbėti kol kas tik apie rekomendacijas“, – tikino premjeras.

Jo teigimu, pablogėjus situacijai Vyriausybė gali kreiptis į savivaldybes dėl lokalaus karantino įvedimo. Anot S. Skvernelio, siūlymas savivaldybėse atsisakyti masinių renginių nėra privalomas, tai, pasak jo, yra rekomendacija. Premjero teigimu, kiekvienu atveju sprendimus priima savivaldybės.

„Kalbant apie masinius renginius, rekomenduojame nedaryti jokių renginių, kur nebūtų galima suregistruoti dalyvių, atsekti, kur nebūtų galima išlaikyti saugaus socialinio atstumo, užtikrinti, kad visi renginio dalyviai pakankamai saugosi, ir saugo kitus“, – sakė S. Skvernelis.

LRT.lt primena, kad karantinas šalyje dėl koronaviruso grėsmės buvo paskeltas kovo 16 d. ir baigėsi birželio 16 d.