Lietuvoje

2020.09.30 10:51

Nauji COVID-19 atvejai: vis daugiau gydymo įstaigose, išplito universiteto kurse, net 14 susiję su Kauno muzikiniu teatru

atnaujinta 14.11
LRT.lt2020.09.30 10:51

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 115 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 55 iš jų registruoti Kauno, 22 Vilniaus, 19 Šiaulių, po 6 – Telšių ir Klaipėdos, 4 Panevėžio, 2 Alytaus ir 1 Marijampolės apskrityse.

Per kontaktą su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 84 asmenys. Be to, per praėjusią parą registruoti 5 įvežtiniai atvejai – 3 iš Didžiosios Britanijos ir po 1 iš Baltarusijos bei Lenkijos. 26 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.

63 atvejai siejami su protrūkiais

11 atvejų, registruotų vakar, siejami su Respublikine Šiaulių ligonine. Iš jų 9 yra pacientai ir 2 antriniai atvejai, t. y. darbuotojų šeimos nariai. Šiuo metu iš viso registruotas 51 atvejis, siejamas su šiuo protrūkiu: 21 pacientas, 20 darbuotojų ir 10 antrinių atvejų.

2 atvejai, patvirtinti vakar, siejami su Radviliškio ligonine, iš kurių 1 yra darbuotojas ir 1 antrinis atvejis. Bendrai su protrūkiu yra susiję 135 atvejai: 62 pacientai, 50 darbuotojų ir 23 antriniai atvejai.

Dar 2 atvejai siejami su Kuršėnų ligonine, iš jų vienas yra pacientas ir 1 antrinis atvejis. Iš viso registruoti 6 atvejai: 5 pacientai ir 1 antrinis atvejis.

Taip pat Šiaulių apskrityje registruotas protrūkis, siejamas su infekcijos atvejais, registruotais viename iš Šiaulių universiteto kursų. Vakar COVID-19 patvirtinta 1-am asmeniui. Iš viso patvirtinti 5 susiję atvejai, iš jų 3 asmenys yra iš Raseinių.

Panevėžio apskrityje 4 vakar registruoti atvejai siejami su metalo apdirbimo įmone „Iremas“. Visi asmenys yra darbuotojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejama 12 atvejų. Nuo rugsėjo 25 d. įmonė dviem savaitėms sustabdė veiklą, organizuotas 42 darbuotojų ištyrimas.

2 atvejai, registruoti Alytaus apskrityje, siejami su protrūkiu Druskininkų savivaldybėje. Abu asmenys yra darbuotojai. Nuo vakar savivaldybėje darbas organizuojamas nuotoliniu būdu.

Telšių apskrityje registruoti 3 atvejai, siejami su protrūkiu Mažeikių rajono savivaldybėje. 1 asmuo yra darbuotojas, 2 – antriniai atvejai. Vertinama, kad su protrūkiu siejama 16 infekcijos atvejų.

Dar 1 atvejis Telšių apskrityje, Mažeikių rajone, siejamas su protrūkiu Šiaulių GMP. Iš viso šiuo metu registruoti 5 susiję atvejai.

Kaune vakar registruota 14 atvejų, susijusių su protrūkiu Valstybiniame Kauno muzikiniame teatre. Iš šių asmenų vienas mokosi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Muzikos akademijoje. Iš viso registruoti 24 su protrūkiu susiję atvejai.

1 atvejis, vakar registruotas Raseiniuose, siejamas su Raseinių choru „Šatrija“. Iš viso patvirtinti 26 su protrūkiu susiję atvejai.

1 atvejis praėjusią parą registruotas Blinstrubiškių socialinės globos namuose. Asmuo yra darbuotojas. Iš viso registruota 18 susijusių atvejų.

Taip pat registruotas naujas židinys Raseinių kultūros centre. Vakar COVID-19 patvirtinta 2-iem asmenims. Pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su choru „Šatrija“.

Be to, naujas protrūkis siejamas su Raseinių „Šaltinio“ progimnazija. Vakar COVID-19 patvirtinta dviem darbuotojams, kurie su vaikais tiesioginio kontakto neturi. Anksčiau šioje ugdymo įstaigoje patvirtinti infekcijos atvejai, pirminiu vertinimu, nėra susiję, tad su protrūkiu siejami šie 2 atvejai.

Taip pat naujas protrūkis siejamas su Raseinių rajone veikiančia kavine „Vėjukai“. Infekcija vakar patvirtinta darbuotojui. Tai 2-as susijęs koronaviruso atvejis, pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.

Protrūkis Kauno apskrities policijos komisariate

Dar vienas naujas protrūkis fiksuotas Kaune, Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate (VPK). Koronavirusas vakar patvirtintas darbuotojui. Iš viso registruoti 2 susiję infekcijos atvejai.

Kaip LRT.lt teigė Kauno apskrities VPK Komunikacijos skyriaus vadovė Odeta Vaitkevičienė, vienas iš sergančiųjų – aptarnaujančio personalo darbuotojas, kitas – pareigūnas.

„Kur galėjo užsikrėsti virusu mūsų darbuotojai, kol kas neaišku. Turimais duomenimis, kontakto su gyventojais nebuvo. Tik pajautę simptomus, iškart informavo vadovus, izoliavosi ir kreipėsi į medikus, kad būtų atliktas testas. Kolegos, kurie galimai tiesiogiai kontaktavo su šiais dviem darbuotojais, šiuo metu saviizoliacijoje“, – sakė O. Vaitkevičienė, tačiau nenurodė, kiek tiksliai policijos komisariato darbuotojų privalėjo izoliuotis.

Kilus protrūkiui Raseinių policijos komisariate, į pagalbą ten atvykdavo pareigūnai iš kitų miestų. Kaip būtų su Kauno apskrities VPK, jeigu čia daugiau darbuotojų susirgtų?

„Kol kas nesinori aptarti blogiausių scenarijų. Dirbame panašiai kaip karantino metu, dalis pareigūnų yra numatyta rezerve, jei kartais, visgi, situacija nebūtų palanki“, – teigė O. Vaitkevičienė.

Ji pridūrė, kad nuo praėjusios savaitės Kauno apskrities policijoje atšaukti visi planuoti policijos renginiai, pasitarimai, kiek galima, atsižvelgiant į vykdomas funkcijas, naudojamasi ir nuotolinio darbo galimybe. Visi pasitarimai, susitikimai, kvalifikacijos tobulinimas ir kita veikla organizuojama nuotoliniu būdu, naudojant IT įrangą. Gyventojai taip pat raginami nevykti į policijos įstaigą, o kreiptis telefonu arba elektroniniu būdu.

1 atvejis, registruotas Vilniuje, siejamas su fechtavimosi treniruotėmis. Iš viso registruoti 4 užsikrėtimo atvejai.

Dar 3 atvejai siejami su protrūkiu ansamblyje „Lietuva“. Vienas iš asmenų yra choristas, kiti 2 – antriniai atvejai. Iš viso registruoti 36 susiję infekcijos atvejai.

4 atvejai siejami su užsiėmimais šokiuose. 2 susiję su studija „Šokio harmonija“ (iš viso 6 atvejai), dar 2 susiję su šokių studija „City dance“ (antriniai) (iš viso registruotas 41 susijęs atvejis).

Taip pat Vilniuje registruotas naujas protrūkis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD). Vakar koronavirusas patvirtintas 1-am darbuotojui. Iš viso registruoti 3 susiję atvejai, pirmojo užsikrėtimo aplinkybės siejamos su šokių studija „City dance“.

Be to, dar 21 asmuo, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė per kontaktą su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

26 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 26 asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4693 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2217 asmenys, 2365 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugsėjo 30 d. 9 val. duomenimis:

Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 4693

Sergančių žmonių skaičius – 2217

Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius – 115

Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius – 92

Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių, – 19

Pasveikusių žmonių skaičius – 2365

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) – 23 981

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų – 274

Šią savaitę, nuo rugsėjo 28 d. iki spalio 4 d. imtinai, Raseinių, Radviliškio, Šiaulių, Kupiškio, Kelmės, Akmenės, Ukmergės, Rokiškio, Jurbarko, Pakruojo, Mažeikių, Plungės, Biržų, Švenčionių rajonų, taip pat Vilniaus, Kauno ir Šiaulių miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso. Šiose 17 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos rugsėjo 30 d. 9 val. duomenimis:

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 6993

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 774 987 (iš jų – 209 822 iš mobiliųjų punktų).

Populiariausi