Naujienų srautas

Lietuvoje2016.01.01 15:53

Kalėdų Senio elnias filme „Santa“ vos neliko be ragų

Kurdamas scenarijų filmui „Santa“ režisierius Marius Ivaškevičius net nenumanė, kad elnius priversti atlikti tai, ko reikia režisieriui, gali būti kebloka. Dar daugiau sunkumų iškilo, kai paaiškėjo, kad vasarą elniai pasikeičia neatpažįstamai – jų kailis nusišeria, o žiemą šie gyvūnai keičia ragus.

Režisierius pasakoja, kad renkantis elnią filmui jam teko matyti daugybę šių gyvūnų. Paieškos užtruko, kadangi filmui buvo reikalingas visiškai baltas elnias – albinosas. O vėliau iškilo daugiau problemų – paaiškėjo, kad albinosai dažnai yra nevisiškai išsivystę ir savo išvaizda labiau primena veršiukus, be to, šie gyvūnai nėra itin paklusnūs.

„Šiaurės elniai – lėti. Buvau sugalvojęs įvairių mizanscenų su šiuo gyvūnu, bet tuo metu aš dar nežinojau, kad tai – sunkiai dresūrai pasiduodantys gyvūnai. Elnias – kaip karvė, kurią sunku priversti ką nors daryti. Manau, kad šie gyvūnai yra svajotojai“, – kalba M. Ivaškevičius.

Režisierius tikina, kad siekiant nufilmuoti iš pažiūros paprastas scenas, prireikdavo net kelių dienų darbo su gyvūnu, o kartais tekdavo griebtis gudrybių, kurias žino tik tų gyvūnų savininkai.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Mūsų gyvūnai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi