Lietuvoje

2015.12.30 16:57

Psichologė patarė, kaip įvykdyti naujametinius pažadus

Giedrė Baltrušytė, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.30 16:57

Nauji metai simbolizuoja naują švarų gyvenimo puslapį. Daugelis mūsų jį skubame primarginti naujų tikslų ir pažadų, bet dažnai jie ir lieka viso labo gražiais norais. O ką daryti, kad naujametiniai pažadai būtų įgyvendinti?

Metų sandūroje užsibrėžiami tikslai ir pažadai skamba gražiai, bet neretai mūsų norai ir ryžtas taip ir lieka popieriuje arba tiesiog pasimiršta. Statistika neguodžia – psichologė Genovaitė Petronienė sako, kad naujametinius pažadus įgyvendina tik aštuntadalis žmonių, o viena svarbiausių to priežasčių – nes norime per daug.

„Norint pasiekti kažkokį tikslą, turi jam „atlaisvinti vietos“. Pavyzdžiui, jeigu nori ir sportuoti, bet taip pat – ir pasėdėti Feisbuke arba pažiūrėti mylimą serialą, tai tavo para neprasiplės tomis dviem valandomis –  ar miegosi mažiau, ar kažko dar nedarysi. Žmogus prieš sugalvodamas norą taip pat turi sugalvoti, ką jis išmes iš gyvenimo, ko jis atsisakys, kad liktų energijos ir laiko“, – sako psichologė Genovaitė Petronienė.

Kaip įgyvendinti naujametinius pažadus, žiūrėkite reportaže.