Lietuvoje

2016.01.01 16:27

Radijo pradžia Lietuvoje: kodėl jis sukėlė kaimiečių pasipiktinimą

LRT televizijos laida „Istorijos detektyvai“, LRT.lt2016.01.01 16:27

Kitąmet devyniasdešimtmetį minėsiantis LRT RADIJAS gyvavimo pradžioje veikė tik keliasdešimt minučių per dieną – daugiausiai buvo skaitomos naujienų agentūros parengtos žinutės. Vėliau atsirado muzika ir radijo paskaitos, buvo transliuojamos mišios, pamaldos ir poetų kūryba. Tačiau jau kitais metais radijas sukėlė kai kurių kaimiečių nepasitenkinimą.

1927 m. pasitaikė labai lietinga vasara ir kai kurie ūkininkai nusprendė, kad dėl to kaltas radijas – esą iki jo tokių liūčių nebuvę. Apie tai rašė ir šalies laikraščiai.

„Nausodžio kaime lijo smarkus lietus cikloninio pobūdžio. Daugelio ūkininkų rugius suklojo ir sumaišė su purvu. Tas pats lietus Panevėžyje pridarė nuostolių: perkūnas trenkė į elektros vielas. Žmonės apie Panevėžį kalba, jog tai, girdi, jokių „ciklopų“ nebuvo. Kai kuriose vietose žadama radijo imtuvus naikinti“, – buvo rašoma „Lietuvos žiniose“.

O vienas Kauno valdininkas, beklausydamas radijo transliacijos naktį, taip išsigando, kad prikėlė savo žmoną iš miegų ir nubėgo pas kaimyną.

Ką tokio transliavo Lietuvos radijas – LRT TELEVIZIJOS laidos „Istorijos detektyvai“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.