Lietuvoje

2020.09.02 10:08

Paplūdimys Lukiškių aikštėje skaičiuoja paskutines valandas: trečiadienį išvežamas pagrindinis akcentas

LRT.lt2020.09.02 10:08

Pasibaigus vasaros sezonui Lukiškių aikštėje įrengtas paplūdimys skaičiuoja paskutines valandas. Antradienį pradėjus ardymo darbus, trečiadienio rytą darbuotojai jau išveža pagrindinį akcentą – smėlį.

Teigiama, kad šio paplūdimio smėlis bus pervežtas į kitus Vilniaus paplūdimius.

Po įgyvendintos idėjos – diskusijų lavina ir įstatymas Seime

Paplūdimys Lukiškių aikštėje sukurtas birželio pabaigoje kaip atsakas į karantino apribotas atostogas užsienyje – tokiu būdu Vilnius vienai vasarai tapo kurortiniu miestu su paplūdimiu pačiame miesto centre. Vasaros savaitgaliais Vilnius taip pat virsdavo vis kitomis užsienio valstybėmis, viliodamas jų kultūra, maistu ir renginiais.

1660 kv. m ploto paplūdimiui supilti panaudota 300 kubinių metrų smėlio.

Dėl pliažo visuomenėje kilo nemažai diskusijų. Dalis politikų teigė, kad Lukiškių paplūdimiu rodoma nepagarba sukilimo bei laisvės kovų dalyviams, jų atminimui. Vėliau Seimas pritarė valdančiųjų pasiūlytoms pataisoms dėl Lukiškių aikštės tvarkymo.

Nurodyta, kad Lukiškių aikštės naudojimas ir tvarkymas turi atitikti jos memorialinį statusą, užtikrinti rimtį bei deramą pagarbą už Lietuvos nepriklausomybę žuvusių kovotojų atminimui ir nužudytiesiems 1863–1864 m. sukilėliams, taip pat kad aikštės naudojimas ir tvarkymas negali prieštarauti viešajai tvarkai bei gerai moralei.

Populiariausi