Lietuvoje

2015.12.03 15:44

Lietuva padeda atkurti mokyklas Ukrainoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.12.03 15:44

Praeitą savaitę Kijeve buvo pristatyti Lietuvos ir Ukrainos organizacijų bendro švietimo projekto rezultatai. Kodėl būtent toks bendradarbiavimas, pagalba švietimo srityje yra ypač svarbus?

„Lietuva yra įsipareigojusi remti Ukrainą. Mes manome, kad parama nuo konflikto nukentėjusiam Rytų Ukrainos regionui yra labai svarbi. Ta mūsų parama yra įvairiapusė – mes teikiame ir humanitarinę pagalbą, ir materialinius dalykus. Bet yra ir kita, labai svarbi pusė – dirbti su žmonėmis, kurios paveikė konfliktas. Dėl to toks projektas yra labai svarbus – jis yra nukreiptas į mokyklas, į jaunąją kartą. Regionas, kuriame buvo vykdomas projektas, yra pakankamai izoliuotas ir manau, kad tai turi perspektyvą. Manau, kad tęsime tokią veiklą“, – pasakoja Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marijus Janukonis.

„Ten, kur mes buvome, netoli Luhansko miesto, dauguma mokyklų tiesiog neturi langų, mes ten buvome rugsėjo mėnesį, buvo dar šilta, bet visi jau galvojo apie žiemą“, – Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vadovė Milda Laužikaitė pasakoja apie mokyklas, kurios yra nuo karo nukentėjusiose zonose.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ ištraukoje.