Lietuvoje

2020.08.15 16:15

Tūkstančiai poilsiautojų nugulė šalies paplūdimius: Palangoje nebuvo vietos ir obuoliui kur nukristi

NVSC dėl koronaviruso grėsmės mato dideles rizikas; karšti orai – bent iki trečiadienio
LRT.lt2020.08.15 16:15

Po ramios nakties šeštadienį oro temperatūra kai kur įkaito ir iki 30 laipsnių karščio, o poilsiautojai nugulė pagrindinius šalies paplūdimius.

Kaip LRT RADIJUI sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė, visą dieną nuotaiką poilsiautojams kelia skaisti saulė, lietaus nenumatoma, o vėjas bus nepastovios krypties ir nestiprus.

Nenuostabu, kad pasidomėję orų prognozėmis dalis lietuvių masiškai patraukė prie vandens telkinių ir į kurortus.

Šeštadienio popietę Palangos paplūdimyje – vietos obuoliui nebuvo kur nukristi.

Populiariausioje paplūdimio vietoje tarp J. Basanavičiaus gatvės ir gelbėtojų stoties – daugybė poilsiautojų.

Karštis nesitrauks bent iki trečiadienio

Fantastiškais vasaros orais poilsiautojai galės mėgautis dar bent kelias paras, o termometrų stulpeliai suksis ties 30 laipsnių riba iki pat trečiadienio.

Sinoptikų teigimu, sekmadienis bus mažai debesuotas, nelis. Vėjas nepastovios krypties, silpnas. Žemiausia temperatūra naktį 11–16, aukščiausia dieną 26–31 laipsnis.

Pirmadienį be lietaus. Vėjas naktį silpnas, dieną nepastovios krypties, 3–8 m/s. Temperatūra naktį 12–17, Kuršių nerijoje apie 19 laipsnių, dieną 26–31 laipsnis.

Antradienį dieną vietomis, didesnė tikimybė pietrytiniuose rajonuose, trumpai palis. Vėjas naktį nepastovios krypties, 2–7 m/s, dieną rytinių krypčių, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 13–18, Kuršių nerijoje apie 19 laipsnių, dieną 24–29 laipsniai.

NVSC specialistai skambina pavojaus varpais: tokia poilsiautojų masė kelia rimtą pavojų

Sparčiai Lietuvoje augant koronaviruso skaičiams, Daiva Razmuvienė iš Nacionalinio visuomenės centro dar šios savaitės pradžioje sakė, kad laikas visiems susimąstyti apie apsaugos priemonių – kaukių – dėvėjimą ne tik patalpose, bet ir lauke.

„Būtent tų kertinių apsaugos priemonių nesilaikymas duoda tokius rezultatus, protrūkius, židinius. Aišku, oras leidžia atsipalaiduoti, bet ne iki tiek, kad Palangoje susirinktų 200 tūkst. asmenų ir, kiek matome žiniasklaidoje, kad ten su apsaugos priemonėmis žmonės nedraugavo.

Norėčiau priminti, kad kitos Europos šalys ir anksčiau ir dabar į paplūdimius vis dėlto neleidžia eiti be asmens apsaugos priemonių – be kaukių. Pavasarį buvo kalbama, kad jau vasaros metu tai tikrai ši infekcija neplis, kaip kitos oro lašelinės infekcijos, bet nieko panašaus – virusas visgi nėra paveikus aukštai temperatūrai“, – LRT RADIJUI sakė D. Razmuvienė.