Lietuvoje

2020.08.07 10:14

Matematikos egzamino rezultatai sukėlė dvejonių Kazlų Rūdos abiturientams: paaiškėjo, kad buvo supainiota 16 darbų

Aida Murauskaitė, LRT.lt2020.08.07 10:14

Kai Kazlų Rūdos abiturientams kilo įtarimų, kad jų matematikos egzamino rezultatai ne tokie, kokie turėtų būti, jie pasitikrino, ar išties jiems priskirti jų darbai. Paaiškėjo, kad 16 abiturientų egzamino protokolai buvo supainioti.

Kaip LRT.lt paaiškino Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atstovai, Kazlų Rūdos savivaldybėje matematikos valstybinio brandos egzamino vykdymo centre dviejų grupių kandidatai buvo susodinti į jiems skirtas vietas vienoje patalpoje. Vykdytojai, užkodavę kandidatų darbus ir prie tų darbų priskirtą protokolą, kandidatų koduotus atsakymų lapus sumaišė ir atidavė ne tos grupės kandidatams.

Agentūra patikslino, kad egzamino vykdymas ir priežiūra – savivaldybės ir mokyklų atsakomybė. Matematikos egzaminas buvo vykdomas Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje.

Taip pat skaitykite

„Nežinau, kaip ten viskas nutiko, kas ten supainiojo. Egzaminų priežiūra ir organizavimas yra savivaldybės administracijos funkcija. Mokykla pati to nevykdo. Mūsų mokykla – bazinė, pas mus tiesiog vyksta egzaminai“, – aiškino Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos direktorė Irena Raulinaitienė.

Šioje mokykloje laikė įvairių mokyklų abiturientai. Tarp supainiotų darbų – trylikos Kazio Griniaus gimnazijos dvyliktokų.

Direktorė pasakojo, kad vienas abiturientas pamatė, jog sistemoje jam priskirtas ne jo darbas, o drauge ir rezultatas. Tuomet informaciją pasitikrino ir kiti gimnazijos abiturientai.

I. Raulinaitienė sakė, kad iškart apie susiklosčiusią padėtį buvo informuota NŠA. Ši atsiuntė skenuotus matematiką laikiusiųjų darbus.

„Tuomet operatyviai atlikome atpažinimo procedūrą“, – sakė direktorė.

Kazlų Rūdos savivaldybės atstovai nedaugžodžiavo ir pasiūlė kreiptis į NŠA arba pačią mokyklą. NŠA pateiktame atsakyme aiškinama, kad mokiniai rezultatų skelbimo sistemoje pamatė ne savo darbus ir gavo ne savo rezultatus.

Taip pat skaitykite

„Vienam iš jų apie tai pranešus NŠA, agentūra inicijavo ir Kazlų Rūdos savivaldybės padalinys atliko darbų atpažinimo procedūrą.

Kandidatams patvirtinus parašais savo darbą, rezultatai buvo pakeisti, 16 kandidatų rezultatų skelbimo sistemoje dabar mato savo darbą ir jam priskirtą rezultatą“, – rašoma NŠA komentare.

NŠA atstovas Gintautas Dulskas patikino, kad daugiau tokių atvejų Lietuvoje nėra.