Lietuvoje

2020.07.14 10:39

NVSC: koronavirusas nustatytas iš Ispanijos grįžusiam lietuviui

sergančiųjų skaičius – 213; atnaujinta 11.18
LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.07.14 10:39

Vienas naujas per praėjusią parą patvirtintas koronaviruso atvejis – įvežtinis iš Ispanijos, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Nustatytas Vilniaus apskrityje. Asmuo turistiniais tikslais keliavo Barselonoje nuo liepos 3 iki liepos 9 dienos“, – BNS sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Anot jos, užsikrėtusysis lėktuvu atvyko į Rygą, o iš ten parskrido į Vilnių.

„Pirmuosius ligos simptomus jis pajuto dar užsienyje – pakilo temperatūra, skrydžio metu pajuto kitus simptomus – slogą, kosulį. Nors jis dėvėjo kaukę, įgula nebuvo informuota dėl jam vienam suprantamų priežasčių“, – aiškino NVSC atstovė.

Kaip teigia R. Lingienė, šis asmuo į namus grįžo nuosavu automobiliu ir izoliavosi.

„Kaip jis nurodė, sąlytį turėjo kartu į užsienį keliavęs žmogus ir lėktuvuose buvę asmenys“, – teigė ji.

Pasak R. Lingienės, visuomenės sveikatos specialistai šiuo metu aiškinasi kartu lėktuvuose keliavusius asmenis bei jų sąlyčio riziką.

Ligoninėse dėl koronaviruso gydoma 15 žmonių

Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydoma 15 žmonių, vienas iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.

Apie tai BNS antradienį informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Iš 15 hospitalizuotųjų dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam asmeniui, su deguonies kaukėmis šiuo metu negydomas nė vienas žmogus“, – teigė ji.

NVSC duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 1875 ligos atvejai, dabar Lietuvoje COVID-19 serga 213 žmonių.

Per antradienį patvirtintas tik vienas naujas koronaviruso atvejis. Lietuvoje įvežtinių atvejų nuo birželio 1 dienos užfiksuota 48

Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius nesikeičia, jų išlieka 79, užsikrėtusių koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių taip pat išlieka 12

Pasveikusiųjų skaičius nesikeičia, jų išlieka 1571.

Izoliacijoje, antradienio duomenimis, yra 130 žmonių.

Savivaldybės, kuriose šiuo metu nustatytas didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija, dėl ko šią savaitę bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų: Vilniaus r., Anykščių r., Trakų r. ir Kretingos r.

Per pirmadienį ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 3730

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 465396 (iš jų – 132305 iš mobilių punktų)

LRT.lt primena, kad pirmadienį sveikatos apsaugos ministras prakalbo, kad Lietuvoje antroji koronaviruso banga gali pasirodyti ne rudenį, o rugpjūtį.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7