Lietuvoje

2020.05.07 12:00

Istorija išbando jus: įveikite testą apie smurtą LDK laikais ir laimėkite prizą!

LRT.lt2020.05.07 12:00

Istorijos žinių turnyras portale LRT.lt tęsiasi. Kartu su Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakultetu įgyvendinamas projektas skirtas visiems istorijos entuziastams. Išbandykite jėgas įvairiose istorijos temose, o geriausiai pasirodžiusiųjų laukia LRT prizai. Septintasis testas sudarytas iš klausimų apie smurtą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) laikais.

XX a. antroje pusėje radęsi smurto istorijos tyrimai paskatino istorikus, sociologus ir antropologus ieškoti atsakymų į klausimus, kaip smurtą suprato anksčiau gyvenę žmonės, ką jiems reiškė smurtas, kada ir kaip jis reikšdavosi. Taigi smurtą imta suprasti kaip socialinės ir kultūros istorijos reiškinį.

Taip galima geriau pažinti žmonių santykius, kasdienybę, socialinę tvarką ir tam tikros epochos mentalitetą. Juk didžioji dalis smurto ir smurtinių nusikaltimų vyksta ne karo lauke, o kasdieniame žmonių gyvenime.

Šis testas – apie smurtą LDK. Jį parengė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantas Povilas Andrius Stepavičius, rašantis disertaciją „Smurtas XVII a. antrosios pusės Vilniuje“. Išbandykite jėgas!

LRT.lt primena turnyro tvarką ir taisykles: po naują testą portale rasite kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį 12 valandą. Ketvirtadienį pasirodęs testas bus prieinamas iki kito testo sekmadienį, o sekmadienį pasirodęs – iki kito testo paleidimo ketvirtadienį.

Norint dalyvauti, reikia užsiregistruoti nurodant el. pašto adresą. Vienam testui kiekvienas dalyvis turi tik po vieną bandymą, atsakyti į 9 klausimus skiriamos 7 minutės.

Pasibaigus kiekvienam testui, portale bus pateikiami teisingi atsakymai su paaiškinimais ir paskelbtas geriausiai pasirodęs dalyvis, kurio lauks LRT prizas.

Šeštojo testo apie Radvilų giminę nugalėtoją ir teisingus atsakymus galite rasti ČIA.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5