Lietuvoje

2020.04.29 10:04

Slaugos ligoninėje Kartenoje – didelis koronaviruso židinys: nustatyti 22 atvejai

laukiama 14 medikų tyrimo rezultatų; ieškoma, kas galėtų pakeisti personalą

Koronaviruso protrūkis Kartenos katalikiškojoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje sudėtingėja – naujausiais tyrimo duomenimis, infekcija užsikrėtė net 22 pacientai.

Apie tai trečiadienio rytą BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas.

Jo teigimu, šešių pacientų testai – neigiami, o darbuotojų tyrimų rezultatų laukiama vėliau trečiadienį.

Kretingos rajono meras apie Kartenos slaugos ligoninę: padėtis labai rimta, tai – didelis židinys

Pasak R. Grigaliūno, į šį skaičių įeina ir anksčiau nustatytas atvejis. NVSC aiškinasi, iš kur tiksliai virusas galėjo patekti į įstaigą.

„Dar negaliu patvirtinti. Buvo atvejis vienas, kad darbuotojai nustatyta ir kažkas iš kažkur buvo perkelta. Dar reikia susidėlioti visą vaizdelį, tą tyrimo voratinklį, kuriame būtų galima matyti, koks buvo judėjimas“, – sakė jis.

Tokios informacijos, kad užsikrėtę darbuotojai dirbtų ir kitose gydymo įstaigose, mero teigimu, kol kas neturima, tačiau jie gyvena ir kitose gyvenvietėse.

Įstaigoje globojami įvairios būklės pacientai, kol kas neturima žinių, kad nors vieno jų būklė būtų stipriai pablogėjusi dėl koronaviruso.

„Vakar vakare buvo duoti nurodymai ir rekomendacijos, kaip reikia ką daryti, tai yra ir dėl srautų suvaldymo, dėl to, kad žmonės, kuriems nediagnozuotas virusas, kad jie būtų atskirti kiek tai įmanoma tose patalpose, nes pastatas yra senas, nėra visai pritaikytas“, – kalbėjo NVSC padalinio vadovas.

Kretingos rajono meras: Kartenoje padėtis yra labai rimta, tai – didelis židinys

„Padėtis yra labai rimta. Tai yra labai didelis židinys“, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. Anot jo, nutarta, kad ligoniai iš Kartenos ligoninės nebus išvežami ir koronaviruso židinys būtų gesinamas vietoje.

Kaip pasakojo A. Kalnius, Kartenos ligoninėje koronavirusu užsikrėtusių žmonių simptomai nėra sunkūs.

„Tačiau, žinoma, jie turi kitų ligų. Be to, tai senyvi žmonės“, – pabrėžė meras. Jis sakė, kad 10 ligonių nevaikštantys, likę šiek tiek vaikšto.

Netrukus, iki trečiadienio vidudienio, turėtų būti sulaukta personalo tyrimų rezultatų. Tuomet bus sprendžiama, kas pakeis dabar dirbančius ligoninėje žmones. Jiems pamaina jau pasibaigusi, bet paprašyta padirbėti ilgiau.

„Vakar vėlai vakare gavome patvirtinimą, kad yra 21 užsikrėtęs ligonis, personalo tyrimų rezultatų dar nesame gavę. Laukiame jų. Tačiau visiems darbuotojams, kurie neprivalėjo eiti į darbą, kad būtų izoliacijoje, o tie, kurie dirba, kad būtų pasiruošę dirbti“, – kalbėjo meras.

Anot mero, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai atvykę nurodė, ko imtis, kad nedirbtų, nesusidurtų užsikrėtę ir sveiki žmonės.

Meras sakė, kad drauge su visų rajono medicinos įstaigų vadovais ieškoma, kas galėtų pakeisti dabar dirbančius žmones. Mat kitų darbuotojų lauks saviizoliacija.

Siekiant išvengti užkrato plitimo, Kartenos ligoninėje nutrauktas maisto ruošimas.

„Šiltas maistas triskart per dieną bus atvežamas iš kitos ligoninės. Taip nutarėme, kad neitų į darbą tas personalas, kuris ruošia maistą“, – sakė Kretingos rajono meras.

Taip pat papildomai dezinfekuojamas miestelis – seniūnijos patalpos, erdvės prie parduotuvių, degalinės.

„Taip pat informavome gyventojus, kad kilo grėsmė, kad griežiau laikytųsi karantino. Mums padeda policijos ekipažas“, – sakė meras.

Pačiame Kartenos miestelyje gyvena apie tūkstantį žmonių, o seniūnijoje – per 1600.

„Pavesta ir skubiai atlikti Kartenos viešųjų erdvių dezinfekciją (ligoninės patalpos dezinfekuotos jau vakar). Kartu primygtinai raginu ir prašau Kartenos gyventojų griežtai laikytis karantino bei nesant būtinybei, likti namuose“, – ragina rajono meras A. Kalnius.

LRT.lt primena, kad Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje pirmasis koronaviruso atvejis nustatytas senyvo amžiaus pacientui antradienį.

SAM: epidemiologai vertina situaciją Kartenoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pries vidurdienį informavo – jų turimais, tiesa, negalutiniais duomenimis, Kretingos rajone veikiančioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje nustatyti 22 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Tariantis su specialistais, ieškoma būtų užtikrinti pacientams reikalingos pagalbos teikimą.

Įstaigoje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. Bendradarbiaujant su Kretingos rajono savivaldybe sprendžiama dėl tolimesnės taktikos, kaip organizuoti įstaigos veiklą.

Atliekant atvejo epidemiologinę diagnostiką, buvo nustatyta 13 sąlytį turėjusių darbuotojų, kurie izoliuosis.