Lietuvoje

2020.04.24 10:46

Žinia tikintiesiems: nuo pirmadienio atnaujinamos mišios su žmonėmis kasdien, išskyrus sekmadienius

atnaujinta 11.37

Nuo pirmadienio Lietuvos Vyskupų Konferencija leido aukoti mišias dalyvaujant žmonėms kasdien, išskyrus sekmadienį, BNS penktadienį sakė kunigas Ričardas Doveika.

„Gavome raštą iš Vyskupų konferencijos. Bus įleidžiami į bažnyčią tikintieji su veidus dengiančiomis kaukėmis, išlaikant saugų atstumą tarp dalyvių, jei žmonės netelpa į bažnyčią, lauke esantys tikintieji turės laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Iki atskiro nutarimo mišios leidžiamos pirmadieniais–šeštadieniais“, – BNS sakė kunigas.

Anot kunigo, į bažnyčią įleidžiamų asmenų skaičius turėtų būti ribojamas.

„10 kvadratinių metrų vienam žmogui. (...) Kiekviena bažnyčia žinome, kiek pas mus kvadratų, kiek galime įsileisti žmonių, o visus kitus prašysime, kad būtų lauke. Bet tikriausiai nebus didelio žmonių antplūdžio“, – sakė R. Doveika.

„Komunija dalijama pirmiausia bažnyčios viduje, po to – lauke esantiems tikintiesiems, prieš tai juos perspėjus, kad neitų vidun“, – rašoma kiek vėliau išplatintame pranešime.

Vyskupų konferencija ragina tikinčiuosius, priklausančius rizikos grupei ar turinčius ligos simptomų, nesilankyti bažnyčiose, taip saugant save ir kitus, o mišias stebėti internetu.

Taip pat bažnyčiose prie įėjimo turi būti padėti dezinfekantai, apeigų metu visi, išskyrus mišias aukojantį kunigą, burną ir nosį turi būti pridengę kauke ar kitu apdangalu.

„Šiuo metu šv. Komunija dalijama tik į rankas. Einantieji šv. Komunijos privalo laikytis saugaus atstumo. Aukojamos negiedotinės šv. Mišios be pridėtinių pamaldų“, – rašoma pranešime.

Laidotuvių apeigos, anot vyskupų, ir toliau atliekamos tik kapinėse. Jose gali dalyvauti artimiausi šeimos nariai, neskaitant kunigo ir laidojimo paslaugų personalo.

„Karstas su mirusiojo palaikais į bažnyčią nenešamas. Laidotuvių šv. Mišios gali būti aukojamos laidotuvių dieną arba kitu laiku pagal susitarimą su artimaisiais“, – teigia Lietuvos vyskupų konferencija.

Nuo kovo 16 dienos šalyje įvedus karantiną, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupai, laikydamiesi rekomendacijų, buvo atšaukę visas viešas pamaldas.