Lietuvoje

2020.04.16 13:03

Ministerija: ligoninėse mirusiems koronaviruso pacientams – autopsija nebus atliekama

BNS2020.04.16 13:03

Ligoninėse mirusiems žmonėms, kurie kuriems įtariamas ar nustatytas koronavirusas, autopsija nebus atliekama, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Jei autopsija reikalinga, ji gali būti atliekama tik nustačius, kad žmogus koronavirusu nesirgo“, – teigiama ministerijos išplatintame pranešime.

Tokį sprendimą priėmė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Taip pat ministerija praneša, kad jei žmogus, kuriam nustatytas ar įtariamas koronavirusas, mirė ne gydymo įstaigoje, tuomet, nesant teismo, prokuratūros ar ikiteisminio tyrimo pareigūnų pavedimo atlikti teismo medicinos ekspertizę ir tyrimą, jo gydymo įstaigos gydytojas išduoda medicininį mirties liudijimą, nurodydamas šią ligą mirties priežastimi.

Jei tyrimas dėl koronaviruso neigiamas, mirties liudijimas išrašomas remiantis turimais medicininiais dokumentais ir mirties faktą nustačiusiojo įrašais.

„Tais atvejais, kai reikia atlikti teismo medicinos tyrimą mirties priežasčiai nustatyti, tyrimas, nepriklausomai nuo koronaviruso tyrimo rezultatų, atliekamas Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje. Teismo medicinos tyrimas atliekamas tokia apimtimi, kuri leidžia nustatyti mirties priežastį ir atsakyti į kitus ikiteisminio tyrimo metu pateiktus klausimus“, – teigia SAM.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatyti 1128 koronaviruso atvejai, mirė 30 žmonių, 178 asmenys pasveiko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.