Lietuvoje

2020.04.03 07:36

Lietuvoje koronavirusas patvirtintas 696 asmenims

atnaujinta 18.01
LRT.lt, LRT RADIJAS2020.04.03 07:36

Penktadienio rytą pateiktais Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra užfiksuoti 696 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.

Per vakar dieną patvirtinta naujų ligos atvejų – 47.

Per vakar dieną ištirta – 2809.

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 18432.

Kaip LRT RADIJUI sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, iki kovo 21 dienos buvo skelbiama, kad daugiausia asmenų, sergančių COVID-19, yra jaunesni nei 40 metų, bet dabar matomas sergančiųjų amžiaus kilimas. Kas penktas Lietuvoje koronavirusu užsikrėtęs asmuo yra vyresnis nei 60 metų.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį nuo koronaviruso infekcijos mirė devintas žmogus. 6 iš 9 mirusiųjų yra iš Ukmergės. Pasveikusiais yra laikomi 7 asmenys.

Palangoje – 8 atvejai

Penktadienį Palangos merui Šarūnui Vaitkui paskelbus apie tris naujus koronaviruso atvejus, iš viso užsikrėtusiųjų mieste skaičius išaugo iki 8.

„Pirminiais duomenimis, sergantys per pastarąsias 14 dienų užsienyje nebuvo. Visi susirgusieji yra medicinos darbuotojai. Du iš jų dirba Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, vienas – Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje. Šiuo metu vykdomas epidemiologinis tyrimas“, – rašo meras.

Pasak jo, iš aštuonių koronavirusu diagnozuotų palangiškių, 6 – medikai, dirbantys Klaipėdoje.

Alytuje – 19 atvejų

Alytaus meras penktadienį pranešė, kad iš Ispanijos grįžusiam vyriškiui diagnozuotas COVID-19. Taigi mieste – jau 19 patvirtintų atvejų. Jis priminė, kad ketvirtadienį apie užsikrėtimus išgirdo dar 3 žmonės: „Jaunas alytiškis, kuris neturėjo jokio kontakto su užsienyje buvusiais žmonėmis ir pats nekeliavo už Lietuvos ribų. Taip pat moteris, kuri patenka į rizikos grupę. Ir vidutinio amžiaus vyras, grįžęs iš Airijos.“

Joniškio rajone – 12 atvejų

Joniškio mero Vitalijaus Gailiaus turimais duomenimis, penktadienio ryte nustatytas devintas COVID-19 atvejis Joniškio rajone rajone. Vėliau meras patikslino, kad užsikrėtusio asmens trims šeimos nariams taip pat nustatytas koronavirusas. Šeima kartu gyvena Joniškio mieste, nuosavame name. Visuomenės sveikatos centras operatyviai nustatinėja asmenis, galimai kontaktavusius su šeima.

Mažeikiuose – dar vienas atvejis

Mažeikių rajono savivaldybė patvirtino, kad penktadienį koronavirusas diagnozuotas dar vienam asmeniniui.

„Ką tik gauta informacija apie registruotą dar vieną užsikrėtimo COVID-19 atvejį Mažeikių rajone“, – nurodoma savivaldybės socialiniame tinkle.

Iš viso Mažeikiuose nustatyti 5 atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.