Lietuvoje

2020.03.30 19:50

Klaipėdoje pasveiko šeši koronaviruso pacientai

atnaujinta 20.52
LRT.lt 2020.03.30 19:50

Nuo koronaviruso pasveiko šeši Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydyti pacientai, pirmadienį pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Atlikus pakartotinus tyrimus KUL buvo konstatuota kad net šeši pacientai <...> PASVEIKO! Džiaugiuosi drauge su jais, linkėdamas, kad jų pasveikimo istorija įkvėptų tikėjimui, kad tai nėra neįveikiama liga“, – feisbuke parašė meras.

„Dar keli pacientai tą viltingą ir džiaugsmingą žinią Klaipėdoje išgirs jau po kelių dienų“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministerija LRT.lt patvirtino informaciją apie šešis pasveikusius asmenis, gydytus Klaipėdoje.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovo Vinso Janušonio, pasveiko dvi moterys ir keturi vyrai.

„Tarp jų yra pirmoji mūsų pacientė, grįžusi iš Tenerifės, taip pat viena pacientė su vidiniu apskrėtimu. <...> O kiti visi iš užsienio grįžę“, – LRT RADIJUI teigė V. Janušonis.

Jis taip pat teigė, kad antradienio rytą iš minėtų asmenų bus paimti pakartotiniai testai ir jiems esant neigiamiems, žmonės bus paleisti namo.

Iki šiol pasveikęs nuo koronaviruso buvo vienas asmuo. Tai šiaulietė moteris, buvusi pirmoji šalyje, kuriai diagnozuotas šis virusas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje iš viso diagnozuoti 491 koronaviruso atvejai, septyni žmonės mirė.

Praėjusią savaitę sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žadėjo, kad specialistai parengs naują procedūrą pasveikusiesiems nustatyti. Dabar tai nustatoma 12 valandų intervalu atlikus du testus – abu jie turi būti neigiami.