Lietuvoje

2015.09.27 20:50

Kad širdis būtų sveika, reikia trijų dalykų

Širdžiai sveiki pasirinkimai visur ir kiekvienam – vadovautis tokiu šūkiu Pasaulinė širdies federacija kviečia ne tik Širdies dieną, bet ir visus metus. Pasaulinė širdies diena kasmet minima rugsėjį, sekmadienį jai skirti renginiai vyko sostinės Vinco Kudirkos aikštėje.

Atsisakyti tabako gaminių, rinktis sveiką maistą ir kuo daugiau judėti – šių trijų dalykų, pasak medikų, užtektų ir tikimybė susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis gerokai sumažėtų.

Pasaulinės širdies dienos minėjime dalyvavę sostinės gyventojai ir svečiai tikino šių paprastų taisyklių besilaikantys, todėl dideliais sveikatos sutrikimais nesiskundžiantys.

Tam tikrų amžiaus grupių sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis mažėja. Tai, pasak kardiologų, lėmė pirminės prevencijos programa, skirta pačiai rizikingiausiai grupei: moterims nuo 50-ies iki 65-erių bei vyrams nuo 40-ies iki 55-erių. Vis dėlto širdies ir kraujagyslių ligos vis dar dažnos.

„Pati dažniausia širdies liga – išeminė, kuri pasireiškia krūtinės angina, miokardo infarktu, staigia širdine mirtimi, gali atsirasti komplikacijų – širdies nepakankamumas, darbingumo sumažėjimas. Taip pat yra daug padidėjusio kraujospūdžio, insulto nemažai – tai yra širdies kraujagyslių ligų apraiška“, – sako Lietuvos širdies asociacijos Vilniaus filialo pirmininkė prof. Žaneta Petrulionienė.

Pasak pašnekovės, nebūtina kankintis atliekant sudėtingus fizinius pratimus, užtenka atrasti sau artimą fizinę veiklą ir, užuot sėdėjus, šiek tiek pajudėti. Be to, svarbu, kad sveikos gyvensenos vaikai būtų mokomi kuo anksčiau, tik tuomet, pasikeitus kartoms, sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis stipriai sumažės.