Lietuvoje

2020.02.16 11:59

Sveikindamas Lietuvą Nausėda akcentavo švietimo svarbą: negalime švaistyti talentų

papildyta Šv. Mišių nuotraukomis; atnaujinta 13.43
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.02.16 11:59

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, prie prezidentūros esančioje Simono Daukanto aikštėje pakeltos Baltijos valstybių vėliavos. Į susirinkusiuosius ir stebinčius transliaciją kreipėsi prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas tik sveikino tautą, bet ir kalbėjo apie švietimo svarbą.

Kiek po vidurdienio iškilmingai, skambant Baltijos valstybių himnams iškeltos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos. Netrukus po to į tautiečius kreipėsi šalies vadovas Gitanas Nausėda. Kalbėdamas S. Daukanto aikštėje przidentas sakė, kad Vasario 16-ąją švenčiame gražios svajonės išsipildymą. Jis kalbėjo, kad prieš 102 metus Lietuvos tarybos nariai parašais patvirtino Nepriklausomos Lietuvos Respublikos gimimą.

„Jie įkūnijo Lietuvos idėją, ilgus metus plazdenusią mūsų šviesuolių mintyse, vėliau „Aušros“ puslapiuose, kol kibti į darbą kiekvieną patriotą pašaukė Didysis Vilniaus Seimas. Būtent šį istorinį įvykį atnešė kryptingas daugelio iškilių asmenybių darbas, metai iš metų gaivinant ir keliant lietuvių tautą“, – sakė G. Nausėda.

Kaip kalbėjo šalies vadovas, ne veltui kunigas Juozas Tumas-Vaižgantas apie garsius švietėjus, brolius Vileišius kalbėjo, kad liūtys žemės neatgaivina, kad ją atgaivina nuolatinis smulkus lietus. G. Nausėda kalbėjo, kad prireikė daug smulkaus lietaus lašų, kad Lietuva atgimtų.

„Lyg būsdami iš ilgo ir slogaus sapno, Lietuvos sūnūs ir dukterys gręžėsi į protėvių kultūrą, atrado savyje lietuvybę ir subrandino laisvės viziją. Tam, kad nepriklausomybė neliktų tolima svajone, jiems prireiktų nemažos drąsos, bet taip žinių ir išminties. Lietuvos valstybės kūrėjus subūrė ne vien tėvynės meilė, bet ir tikėjimas spaudinto žodžio bei mokslo galia.

Ištisa karta, atėjusi iš kaimų ir dvarų Lietuvos, įrodė, kad viskas įmanoma tiems, kurie trokšta šviestis patys ir šviesti kitus. Daugelio Vasario 16-osios akto signatarų kelias vedė per slaptas lietuviškas vargo mokyklas, draudžiamos literatūros puslapius, užsienio universitetų auditorijas. Didelės pastangomis įgytas išsilavinimas paskatino juos geriau pažinti ir branginti savo tėvynę“, – kalbėjo prezidentas, pridurdamas, kad ne veltui Vasario 16-ąją prisimenamas ir Jonas Basanavičius.

Šalies vadovas kvietė nukreipti mintis ir širdis į ateitį ir akcentavo, koks svarbus yra švietimas. G. Nausėda kalbėjo, kad švietimas vėl gali padėti Lietuvai pakilti, atsilaikyti prieš sunkumus. G. Nausėda skatino stiprinti švietimą ir mokslą, teigė, kad nebegalime švaistyti talentų, o švietimas turi būti prieinamas kiekvienam Lietuvos vaikui, kad ir iš kur jis bebūtų.

Netrukus po vėliavų pakėlimo ceremonijos, Vilniaus arkikatedroje prasidėjo Šv. Mišios. Jose dalyvavo buvę šalies vadovai Dalia Grybauskaitė, Valdas Adamkus, Vytautas Landsbergis. Juos sausakimša Katedra pasitiko skambiais plojimais. Aplodismentais pasitiktas ir G. Nausėda su žmona Diana.

Portalas LRT.lt primena, kad sekmadienį vyksta ir daugiau šventinių renginių:

12.30 val. Šv. Mišios iš Vilniaus arkikatedros bazilikos. (LRT TV, LRT KLASIKA)

14.00 val. Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų Vilniuje. Tiesioginė transliacija (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT KLASIKA)

17.45 val. Iškilmingas Vasario 16-osios koncertas „Gloria Lietuvai“. Tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT KLASIKA)

19 val. Šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą“. Tiesioginė transliacija iš Vilniaus Katedros aikštės (LRT TV, LRT LITUANICA, LRT RADIJAS)

21 val. Šiandien prieš 100 metų (LRT TV)

21.30 val. „Emilija iš Laisvės alėjos“ (LRT TV, LRT LITUANICA)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.