Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.29 16:20

Direkcijos vadovė: Kuršių nerijoje rasto parafino kiekiai neturi precedento

Kuršių nerijoje iš Baltijos jūros išplauto, kaip manoma, parafino, kiekiai neturi precedento, sako jį renkančios Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovė Aušra Feser.

„Visiškai beprecedentinis atvejis. Yra vienas-kitas gabalas buvęs, ypač vasarą, jie pradėdavo tirpti, būdavo tokios dėmes smėlyje. Bet vienas kitas, visiškai pavieniai. Bet šitokių kiekių tikrai nėra buvę“, – BNS sakė A. Feser.

Antradienį nacionalinio parko darbuotojai ir savanoriai surinko apie dešimt kubinių metrų atliekų dešimtyje kilometrų. Pasak A. Feser, manoma, kad trečiadienį bus surinktas panašus kiekis.

Neringos savivaldybės atstovė Sandra Vaišvilaitė BNS informavo, jog Neringos savivaldybės įstaiga „Paslaugos Neringai“ surinko apie 6 kubinius metrus atliekų.

Pasak savivaldybės atstovės, darbai bus tęsiami ir ketvirtadienį, nes liko ruožas ties Naglių gamtiniu rezervatu, kuriame atliekos dar nėra surinktos.

„Prašome su nacionalinio parko direkcija savanorių pagalbos“, – sakė S. Vaišvilaitė.

Pasak jos, galintys prisidėti prie tvarkymo darbų savanoriai turėtų atvykti ties Naglio gamtinio rezervato pažintiniu taku.

Neaiški į parafiną panaši medžiaga pajūryje pastebėta savaitgalį. Aplinkosaugininkai pirmadienį teigė nustatę, kad ji į Lietuvą galėjo patekti iš Rusijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi