Naujienų srautas

Lietuvoje2020.01.18 10:38

Kauno rajono atsakas į didėjančias kainas mieste: įkūrė pirmuosius Lietuvoje šeimos darželius

Trūkstant vietų darželiuose, Kauno rajono savivaldybė kuria šeimos darželius – pirmuosius Lietuvoje. Juose – grupės iki penkių vaikų, darželiai veiks namuose arba išnuomotose patalpose, o vaikus prižiūrintys asmenys bus įdarbinti ikimokyklinėse savivaldybės įstaigose.

Norintys prižiūrėti vaikus, bet neturintys pedagoginio išsilavinimo, dabar lanko kursus. Šį užsiėmimą veda psichologė.

Būsimi šeimos darželių steigėjai taip pat klauso specialiosios pedagogikos, pirmosios pagalbos paskaitas.

„Ypatingai labai svarbus psichologinis akcentas, kadangi ateina vaikučių iš įvairių šeimų, svarbu bendrauti ir su tėveliais, svarbu, kad tam šeimos darželyje vaikui būtų gera, taip pat yra pedagogikos kursas, labai svarbus, žinome, kad turime vaikučių su specialiaisiais poreikiais“, – sako Kauno rajono švietimo centro direktorė Laimutė Ruzgienė.

Šeimos darželius Kauno rajonas kuria, nes čia trūksta vietų, o Kaunas mokestį ne kauniečių vaikams darželiuose padidino 16 kartų. Šeimos darželiams savivaldybė nupirks lovyčių, baldų ar žaislų. Kurti tokius šeimos darželius planuoja apie trys dešimtys moterų, jos bus įdarbintos savivaldybės darželiuose.

„Kadangi aš pati jau esu pati mama, tai iššūkiai - jau ir taip esu jų gavusi, bet čia mes mokysimės dar dirbti su vaikučiais, manau, kad viskas bus gerai, svarbiausia sutarti su vaikučiais, su jais susidraugauti, o tuo pačiu ir su tėveliais“, – teigia Kauno rajono gyventoja Odeta.

„Iškilo problema - aprūpinimas maistu, kadangi darželiai išsimėtę pakankamai toli vienas nuo kito, vėl reikėjo atskiri konkursai surasti maisto tiekėjus, kurie atvežtų vaikams maisto į vietas ir toliau žiūrėsime, kaip dar tėveliams tas patiks tai yra naujovė, ar tėvai noriai leis vaikus“, – sako Kauno rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Jonas Petkevičius.

Planuojama, kad šeimos darželiai pradės veikti nuo vasario. Savivaldybei šeimos darželiai kainuos apie pusę milijono eurų per metus.

Žinios. Trūkstant vietų – Kauno rajono atsakas: kuriami pirmieji šeimos darželiai Lietuvoje
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi