Naujienų srautas

Lietuvoje2019.12.08 21:38

ESO reikalauja gyventojų nugriauti arba įžeminti metalines tvoras prie elektros stulpų, to nepadariusiems – gresia baudos

Elektros stulpai įelektrino nuosavų namų savininkų bendruomenę. Tūkstančius žmonių visoje Lietuvoje pasiekė Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) įspėjimas pašalinti prie elektros stulpų esančias metalines tvoras arba pakeisti jas ne metalinėmis, kurios nekeltų pavojaus gyvybei. Gyventojai pasipiktinę – tvoros legalios, jų žemėje dešimtmečius niekam neužkliuvo. Pensininkai skaičiuoja nei senoms nuimti, nei naujoms įpirkti neturintys pinigų, o esą ir kaip tą padaryti žiemą per šalčius.

ESO atstovas sako, kad bus paisoma protingumo kriterijų, bet susitvarkyti gyventojams vis tiek reikės ir savo lėšomis.

Dėl savo tvorų Pagirių gyventojai gavo bendrovės ESO laiškus. Juose rašoma, kad vielinės, metalinės tvoros šalia elektros stulpų turi būti įrengtos pagal reikalavimus, paisant atstumo. Žmonės sako, jų sklypai kuklūs, nėra vietos tvoroms kilnoti.

Žinios. Menininkas parodos metu visų akivaizdoje suvalgė kito autoriaus kūrinį, kurio vertė – 150 tūkstančių dolerių

„Kur aš ją nunešiu? Jeigu už 20 metrų, tai man reikia net ant kalno pernešti. Kam tada ta tvora man iš viso reikalinga? Aš ką ten laukuose ja grožėsiuosi ar fotografuosiuosi su ja?“ – piktinosi gyventojas.

ESO prašo tvoras pašalinti arba jas ar jų dalis pakeisti medinėmis arba plastmasinėmis. Pagiriškiai sako, medinės neilgaamžės, ateity vėl kainuotų, o taip pat brangių plastinių nesinori, nes visur žaluma. Duotas laikas susitvarkyti – iki kovo vidurio.

„Nėra taip, kad atsiuntėme įspėjimą, nustatėme terminą ir žmogus trūks plyš, 20 laipsnių šalčio lauke ir turi perkelti tvorą. Tikrai taip nėra. Yra protingumo kriterijai. Atsižvelgiame į kiekvieną situaciją“, – sako ESO atstovas Tomas Kavaliauskas.

ESO atstovo teigimu, susitvarkyti tvoras žmonės pagal teisės aktus turi savo lėšomis. Bet padaryti tą esą būtina dėl jų pačių ir gyvūnų saugumo. Energetikos reguliavimo tarybos duomenimis, laidai ant žemės kasmet krenta apie 1,5 tūkstančio kartų.

„Tai yra pagrindinis rūpestis, rūpinimasis žmonių sveikata, gyvybe ir atgrasymas nuo pavojų. Nes turėjome prieš ketverius metus įvykį Šilalės rajone, kai ūkininkas turėjo įsirengęs elektrinį piemenį. Ir žmonės ėjo, tiesiog taip įvyko, jie žuvo“, – pasakoja jis.

Įspėjimus nepaklususiems ESO kartos. Jei tai nepadės, žmonėms gresia sankcijos ir atsakomybė, jeigu ateityje kas nors prie jų tvoros nutiktų.

„Sankcijos tai būtų administracinis nusižengimo protokolas surašomas mūsų tarybos specialistų, jeigu iš tiesų išnagrinėję nustatytumėme, kad yra pažeidimas sąmoningas, piktybinis. Ir skiriamos baudos fiziniams asmenims nuo 14 iki 30 eurų“, – tikina Energetikos reguliavimo tarybos Koordinavimo skyriaus vedėjas Andrius Daščioras.

Energetikos reguliavimo taryba sako per penkerius metus dar nenubaudusi nė vieno fizinio asmens. ESO ragina skambinti jai ir žada ieškoti priimtino visiems sprendimo, pavyzdžiui, tvorą galbūt užteks įžeminti.

Pagirių pensininkų teigimu, problemos baigtųsi, jeigu laidai eitų po žeme. ESO sako, kad kada nors taip ir bus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi