Naujienų srautas

Lietuvoje2019.11.23 07:00

Naujausi politikų reitingai: smarkiai krito Nausėdos populiarumas

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.11.23 07:00

Nors prezidentas Gitanas Nausėda išlieka populiariausiu politiku šalyje, jo reitingas smarkiai krito, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Sociologo teigimu, pasitikėjimas ugniagesiais gelbėtojais – aukščiausias per trejus metus.

Anot sociologo, G. Nausėdos reitingas smarkiai krito – turėjęs didesnį nei 80 proc. visuomenės palaikymą, šį kartą jo reitingas krito 10 procentinių punktų ir siekia mažiau nei 73 proc.

„Kaip per vieną mėnesį, tai yra daug. Turbūt tai galima vienareikšmiškai sieti su jo kelione į Japoniją, kai jis nuvyko į Pietų Korėją, o žiniasklaida tai iškapstė. Tuo pat metu buvo ir gaisras Alytuje. Matyt, šis nemalonus kontekstas prie to privedė“, – sako V. Gaidys.

Antroje vietoje, anot pašnekovo, rikiuojasi premjeras Saulius Skvernelis, surenkantis 51 proc. palankių vertinimų.

„Vilmorus“ vadovo teigimu, trečiojoje vietoje yra užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius: „Jis perėjo 50 proc. psichologinį barjerą. Jau antrą kadenciją jis turi labai aukštus reitingus.“

Šiek tiek žemiau yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, ne taip seniai buvęs populiariausiu politiku šalyje. Tačiau pastaruosius septynis mėnesius jo reitingas sparčiai mažėja, sako V. Gaidys.

„Jo reitingas nukritęs iki 38 proc., nors metų pradžioje buvo virš 60 proc. Jeigu tokia dinamika laikysis ir kitą kartą, galbūt bus ir minusas. Jau net sunku ir prisiminti, kad taip sparčiai politikas per metus iššvaistytų savo reitingą“, – pažymi sociologas.

V. Gaidys atkreipia dėmesį, kad yra ir daugiau politikų, prarandančių visuomenės pasitikėjimą. Vienas jų – susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Tai yra susieta su pietumis ir pan. Jo žinomumas praėjusį mėnesį ženkliai padidėjo, bet tik minuso sąskaita“, – pabrėžia sociologas.

Anot pašnekovo, dėl gaisro Alytuje padidėjo ir vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės žinomumas, tačiau tik iš neigiamos pusės. Sociologas sako, kad dėl įvykių Alytuje krito ir aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos reitingas.

Pasitikėjimas gaisrininkais – didžiausias per trejus metus

Remiantis visuomenės nuomonės tyrimu, institucija, kuria lietuviai pasitiki labiausiai, nekinta – ugniagesiai gelbėtojai. „Vilmorus“ vadovo teigimu, jų reitingas aukščiausias per trejus metus ir siekia 91,7 proc.

Pasitikėjimas prokuratūra krito 4 procentiniai punktais. Šį reiškinį sociologas sieja su Neringos Venckienės grįžimu į Lietuvą.

„Tam buvo skiriamas didžiulis dėmesys. [...] Apie dvi savaites dėmesio centre buvo prokuratūra, kuriai, matyt, nepavyko pasinaudoti ta tribūna iš teigiamos pusės“, – sako sociologas.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi