Lietuvoje

2019.10.17 13:52

Pedagogai ruošiasi streikui: biudžete lėšų – perpus mažiau, nei sutarta

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.10.17 13:52

Pedagogai planuoja skelbti dar vieną streiką. Anot Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) atstovų, Vyriausybė nesilaiko finansinių įsipareigojimų, numatytų pasirašytoje kolektyvinėje sutartyje. LŠMPS taryba ketvirtadienį nubalsavo streikuoti, tačiau kada gali prasidėti streikas, kol kas neskelbiama.

„Vakar gavome biudžeto projektą. Jį išanalizavę pamatėme, kad tai, ką mes baigėme derėtis šakos kolektyvinės sutarties atnaujinime, bendrai visi susitarimai kainuoja apie 117 mln. eurų, o biudžete numatyta 53 mln. eurų. Daugiau nei perpus mažiau. Dėl to taryba priėmė sprendimą skelbti streiką“, – portalui LRT.lt sakė E. Milešinas.

Tiesa, jis kalbėjo, kad biudžeto projektas dar gali būti taisomas, profsąjunga bendrauja su premjero aplinka, Seimu ir tarsis dėl biudžete numatytų lėšų skyrimo. Tuo pačiu metu LŠMPS imasi visų procedūrų, reikalingų streiko pradžiai.

„Turime atlikti visas reikalingas procedūras, kad viskas būtų teisėta, nebūtų kabliukų interpretuoti, kad kas nors neteisėta. Taryba priėmė sprendimą, o biuras su teisininkais atliks visas procedūras“, – teigė E. Milešinas.

Profesinė sąjunga ketina derėtis dėl papildomų lėšų, jos prioritetai – ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas, švietimo pagalbos specialistai, pedagogų atlyginimų didinimas.

Pasak E. Milešino, kyla klausimas, kaip vyksta socialinis dialogas, kam jie derėjosi, jei susitarimo nesilaikoma.

Portalas LRT.lt primena, kad praėjusiais metais streiką vykdė kita mokytojų profesinė sąjunga. Tuomet daugiau nei mėnesį trukęs streikas lėmė, kad pareigų neteko ministrė Jurgita Petrauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt