Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Vištų gaudytojas apie darbą: buvau prasmirdęs amoniaku ir utelėtas

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šeši Didžiojoje Britanijoje dirbę lietuviai su civiliniu ieškiniu kreipėsi į teismą prieš Kento grafystėje esančią įmonę „DJ Houghton“, teigdami, jog prieš trejus metus dirbdami vištų gaudytojais susidūrė su nežmoniškomis ir žeminančiomis darbo sąlygomis.

Šeši Didžiojoje Britanijoje dirbę lietuviai su civiliniu ieškiniu kreipėsi į teismą prieš Kento grafystėje esančią įmonę „DJ Houghton“, teigdami, jog prieš trejus metus dirbdami vištų gaudytojais susidūrė su nežmoniškomis ir žeminančiomis darbo sąlygomis.

Laikraščiui „The Guardian“ jie atskleidė, kaip buvo vežiojami į įvairius ūkius visoje Didžiojoje Britanijoje ir juose nuolatos dirbdavo aštuonių valandų pamainas.

Lietuviai pasakojo tapę smurto aukomis. Jie teigė darbovietėse buvę tokie alkani, jog valgė žalius kiaušinius. Britų dienraščiui „Guardian“ lietuviai pasakojo apie šiuolaikinės vergovės sąlygas: jie buvo verčiami dirbti nemiegoję, be laisvadienių, su sulaužytais šonkauliais. Jiems buvo grasinama koviniais šunimis, nebuvo leidžiama darbo metu išeiti į tualetą.

„Darbo sąlygos buvo vergiškos. Laikas nenustatytas – išvažiuoji ir nežinai, kada grįši. Aš, pavyzdžiui, esu savaitę dirbęs negrįždamas namo. Be dušo, be nieko. Prasmirdęs amoniaku ir utelėmis „apėjęs“ nuo vištų vaikštai. Visi, kas ten yra dirbę, yra tai patyrę. (Patyrėme) tiek moralinę, tiek fizinę, tiek finansinę žalą. Daug yra tokių žmonių. Jie ir Lietuvoje dabar gyvena, ir užsienyje dirba“,– pasakojo nukentėjęs lietuvis Mindaugas Prokopas.

Pasak jo, žmonės nesikreipia į teismus, nes paprasčiausiai bijo.

Pasak laikraščio interneto svetainėje cituojamų lietuvių, jų darbo užmokestis buvo nuolatos atidedamas, jiems grasinta koviniais šunimis.

2014 metais Didžiojoje Britanijoje galėjo būti 69 lietuviai, kurie tapo prekybos žmonėmis aukomis, skelbia „The Guardian“.

„DJ Houton“ savininkų namuose prieš trejus metus Didžiosios Britanijos policininkai vykdė reidą dėl įtarimų prekiaujant žmonėmis. Pasitvirtinus įtarimams, tada buvo išlaisvinti keturi žmonės. Didžiosios Britanijos kovos su prekyba žmonėmis centras 5 lietuvius pripažino prekybos žmonėmis aukomis, dėl šeštojo vis dar sprendžiama. Tai yra pirma byla istorijoje, kai Didžiosios Britanijos bendrovė kaltinama laikiusi vergus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.