Lietuvoje

2019.10.11 10:08

„Tvarkiečiai“ naują partiją kuria kartu su Juozaičio judėjimu

galimu lyderiu įvardijo Juozaitį
Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.10.11 10:08

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai, nusprendę kurti naują politinį darinį, nusprendė bendradarbiauti su vieno iš Sąjūdžio aktyvisto Arvydo Juozaičio įsteigtu judėjimu „Lietuva yra čia“. „Tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius tvirtina, kad iki galo nėra nuspręsta dėl naujos partijos, bet jis tiki, kad jos lyderiu galėtų tapti pats A. Juozaitis.

Apie tai V. Kamblevičius pranešė penktadienį spaudos konferencijos metu Seime.

„Tvarkietis“, frakcijos „Lietuvos gerovei“ Seime seniūnas V. Kamblevičius priminė, kad rugsėjį vykusio partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdybos posėdžio metu nuspręsta kurti naują partiją.

Parlamentaras priminė, kad nuspręsta, jog dabartinis „tvarkiečių“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis naujos partijos vedliu nebus. Pats V. Kamblevičius teigė nenorėjęs tapti naujos partijos lyderiu.

Galiausiai, pasak V. Kamblevičiaus, nuspręsta būsimos naujos partijos lyderio ieškoti „iš šalies“. „Tvarkiečiai“, ieškodami lyderio, nusprendė pradėti derybas su A. Juozaičio judėjimo „Lietuva yra čia“ iniciatoriais.

„Buvo nutarta arba jungtis ir daryti naują jungtinį su politine partija ar su judėjimu, tačiau buvo apsistota, kad reikėtų eitu su gerbiamo A. Juozaičio judėjimu. Todėl ir buvo sudaryta mūsų darbinė komisija konsultacijoms su A. Juozaičio judėjimu iniciatoriais“, – pasakojo V. Kamblevičius.

Politikas pasakojo, kad su A. Juozaičio judėjimo iniciatoriais buvo sutarta susitikti, tačiau į susitikimą R. Žemaitaitis neatvyko. Vis dėlto, pasak V. Kamblevičiaus, kiti Seimo „tvarkiečiai“ neprieštaravo deryboms su A. Juozaičiu.

„Bet aš gavau visų vienbalsį pritarimą, kad reikia vesti derybas su A. Juozaičiu“, – pažymėjo V. Kamblevičius.

Anot jo, šiuo metu dėl derybų su A. Juozaičio judėjimu diskutuojama su „tvarkiečių“ skyriais.

„Dauguma skyrių labai nuoširdžiai priima A. Juozaičio kandidatūrą, kad jis būtų mūsų naujos partijos lyderiu. Tačiau tai yra tik pamąstymai, pabendravimas. Šitie dalykai spręsis gruodžio mėnesį, kai bus mūsų naujos partijos steigiamasis suvažiavimas. Tada ir bus aišku, kaip A. Juozaitis yra vertinamas mūsų partijos narių. Aš neabejoju, [...] tikiu 100-tu procentų, kad A. Juozaitis bus mūsų naujos sukurtos partijos lyderiu“, – komentavo V. Kamblevičius.

A. Juozaitis: atsivertėme programą ir pamatėme, kad viskas tinka

Spaudos konferencijoje dalyvavęs A. Juozaitis teigė, kad jo judėjimas „Lietuva yra čia“ yra paties prezidentinės kampanijos tęsinys. LRT.lt primena, jog A. Juozaitis dalyvavo 2019 m. šalies vadovo rinkimuose, bet į antrą turą nepateko.

Savo ruožtu kalbėdamas apie judėjimą „Lietuva yra čia“ A. Juozaitis akcentavo siekį stabdyti lietuvių tautos mažėjimą, puoselėti lietuvių kalbą, stiprinti, investuoti į švietimą, stiprinti teisingumą.

A. Juozaitis teigė, kad jį nuomonių išsiskyrimas „tvarkiečių“ gretose ir frakcijos „Lietuvos gerovei“ įkūrimas labai sudomino.

„Atsivertėme programą, žiūrime programą „Lietuva, kelkis“, su kuria politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ į paskutiniuosius rinkimus ėjo, tai praktiškai iš keliolikos tezių mums viskas tinka – ir dėl Europos Sąjungos, kad ją tvirtiname, bet dėl begalinio federalizavimo, o dėl tautų savigarbos, išlikimo ir jų tvirtinimo. Viskas tinka – ir dėl šeimos, ir dėl savivaldos, – pasakojo A. Juozaitis.

Politikas nebuvo tikras, kad visi „tvarkiečiai“ jį mato kaip naujos partijos lyderį. Anot A. Juozaičio, tai paaiškės demokratiniu būdu. Vis dėlto pats A. Juozaitis teigia pritariantis siekiui kartu kurti naują politinį darinį.

„Sakome „taip“ – galima sumušti rankomis, jeigu atsilieps pačios partijos struktūra“, – pažymėjo A. Juozaitis.

Jis teigė, kad dabartinis partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas R. Žemaitaitis yra atsidūręs agonijoje ir skatina partiją skilti. A. Juozaitis teigė, kad judėjimas „Lietuva yra čia“ savo bendražygiais šiuo metu įvardija ne partiją „Tvarka ir teisingumas“, o frakciją „Lietuvos gerovei“, frakcijos lyderius.

Tvirtino jaučiantis R. Žemaitaičio klastą

V. Kamblevičius, paklaustas, kodėl nepaiso dabartinio „tvarkiečių“ pirmininko R. Žemaitaičio nuomonės dėl partijos kūrimo ir lyderių paieškos, tvirtino jaučiantis R. Žemaitaičio klastą.

„Aš jaučiu čia R. Žemaitaičio klastą. Jis nenorėjo A. Juozaičio kaip pirmininko, jis turbūt turi Napoleono sindromą, visur nori būti pirmas“, – kalbėjo Seimo narys V. Kamblevičius.

Anot jo, pats R. Žemaitaitis pritarė, kad „tvarkiečiai“ turėtų pradėti derėtis su A. Juozaičiu.

„Remigijus sakė, kad viską sutvarkys, bet aš jau perpratęs jį, sakiau jam, kad jis visą laiką meluoja, todėl ir buvo sukurta komisija bendravimui su galimais lyderiais“, – aiškino V. Kamblevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt