Lietuvoje

2019.07.10 14:39

Vilniaus savivaldybė skirs 50 mln. eurų Nacionalinio stadiono statyboms

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį po pateikimo pritarė, kad Nacionalinio stadiono statybos projektui būtų numatyta 50,107 mln. eurų iš savivaldybės biudžeto.

Kaip nurodoma dokumentuose, ši suma turėtų būti numatyta iš 2023 metų biudžeto.

Už balsavo 33, prieš – 1, susilaikė 10 tarybos narių.

„Šiame projekte keičiasi finansavimo šaltiniai, kadangi nelieka ES pinigų. Našta perkeliama ant savivaldybės ir ji savo biudžeto lėšomis įsipareigoja finansuoti visus tuos objektus, kurie buvo numatyti finansuoti iš ES pinigų“, – trečiadienį posėdyje sakė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Tai implikuoja kitą scenarijų. Vasario 20 dienos posėdyje buvo numatyta 87 mln. eurų sukūrimo kaina, (su PVM 93 mln. eurų), bet buvo netaikomas PVM ES finansuojamiems objektams. Ta vertė (dabar. – ELTA) išauga iki 106 mln. eurų su PVM“, – akcentavo P. Poderskis.

Pasak jo, reikalinga lėšų suma po trejų metų bus paimta iš sukauptų rezervų.

„Kiekvienų metų gale biudžetas retai būna įsisavinamas iki galo 100 procentų, lieka tam tikri likučiai, kurių panaudoti nespėjame. Tai dažniausiai mes juos dedame į skolos grąžinimą, tačiau niekas mums nedraudžia dalį tų pinigų pasilikti ir laikyti juos tolesniems projektams. Ketverius metus (kasmet. – ELTA) sutaupę 7 mln. eurų mes vėliau galėtume turėti reikiamą sumą pinigų savivaldybės įsipareigojimui finansuoti“, – žurnalistams po posėdžio sakė P. Poderskis.

Pasak P. Poderskio, pasirašyti sutartį planuojama šiemet – vėlyvą vasarą arba ankstyvą rudenį.

Vasarį Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui.

Savivaldybė tuo metu skelbė, kad derybos dėl stadiono statybos koncesijos vyksta su įmone „Axis Industries“. Ji projektą su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“ ketina įgyvendinti už 79,9 mln. eurų (be PVM).

Buvo planuota, kad stadiono projekto įgyvendinimui bus skirta per 36 mln. eurų iš valstybės lėšų, dar apie 33 mln. eurų sudarys ES parama, tačiau Vyriausybė nusprendė dalį ES lėšų perskirstyti kitiems projektams.

Kaip įvardijo P. Poderskis, perskirstytomis ES lėšomis bus didinamas finansavimo santykis Lazdynų baseinui, stoties prieigų tvarkymui ir panašiai.

Vilniaus miesto savivaldybė kurį laiką bylinėjosi su iš konkurso pašalinta įmone „Vilniaus nacionalinis stadionas“ (VNS), kuri skundė teismui savivaldybės sprendimą ją pašalinti iš konkurso.

Vis dėlto praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas atmetė VNS skundą ir leido tęsti Nacionalinio stadiono statybos projektą.