Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.10 12:55

Gitanas Nausėda pristatė savo komandą: dėl Žuko išlaiko intrigą

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.07.10 12:55

Trečiadienį spaudos konferencijoje Gitanas Nausėda pristatė savo komandą. Neaiškios dar kelios pavardės – kas patarinės krašto apsaugos ir švietimo bei kultūros klausimais.

G. Nausėda jau po pergalės rinkimuose patvirtino, kad visai prezidentūros komunikacijai vadovaus Aistis Zabarauskas, dirbęs su juo ir rinkimų kampanijos metu. Taip pat savo darbą G. Nausėdos komandoje trečiadienį patvirtino ir komunikacijos specialistas Antanas Bubnelis.

Pasak išrinktojo prezidento, pagrindiniai komandos žmonės rasti, su jais susitarta ir jie pasirengę dirbti valstybei. Net ir tokiu atveju, jeigu finansiškai tai jiems neapsimoka.

Jis vardijo tokias pavardes: kanceliarijos vadovė Algė Budrytė, anksčiau vadovavusi štabui, Ieva Ulčickaitė bus prezidento kabineto vadovė. Anksčiau ji dirbo Žemės ūkio ministerijoje, vadovavo Europos Sąjungos reikalų koordinavimo skyriui.

Konkurencijos tarybos vicepirmininkė Jūratė Šovienė taps prezidento patarėja teisės klausimais, diplomatė Asta Skaisgirytė-Liauškienė vadovaus užsienio politikos patarėjų grupei, o buvęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius – Aplinkos ir infrastruktūros grupei.

Ekonominės ir socialinės grupės vadovas bus buvęs Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento direktorius Simonas Krėpšta. Vidaus politikos grupei vadovaus Povilas Mačiulis. Jis – buvęs Kauno vicemeras, G. Nausėdos štabo narys.

Nacionalinio saugumo grupės vadovas paaiškės tik liepos pabaigoje ir nors kalbama, kad juo galėtų būti Vytautas Jonas Žukas, G. Nausėda to nepatvirtino.

Taip pat vis dar renkamasis Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovas.

Komunikacijos ir teisės grupės suformuotos bene šimtu procentų. „Lengviausia buvo turbūt užpildyti teisės grupę“, – akcentavo jis.

Kalbėdamas apie vidaus politikos aktualijas, G. Nausėda pabrėžė, kad dėl Seimo pirmininko gerbs bet kokį Seimo sprendimą.

Per abu rinkimų turus G. Nausėda sakė išleidęs 330 tūkst., likusi skola – apie 39 tūkst. eurų – bus padengta iš jo asmeninių lėšų – tai jis sakė galintis sau leisti.

G. Nausėdos inauguracija vyks liepos 12 dieną, prezidento rinkimus jis laimėjo gegužės 26 dieną, surinkęs 65,86 proc. dalyvavusių rinkėjų balsų. Oponentė Ingrida Šimonytė surinko 32,86 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi