Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.09 14:34

Karbauskis apie Bako pasitraukimą: žinojome, kad taip bus

teigia, kad Bakas turės trauktis iš NSGK vadovo pareigų; atnaujinta 14.58
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.09 14:34

Antradienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas pareiškė, kad traukiasi iš „valstiečių“ frakcijos, kurios nariu buvo nuo kadencijos pradžios. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sakė apie tokį sprendimą žinojęs jau seniai.

„Tas sprendimas frakcijos nenustebino, nes buvo V. Bako sakyta, kad jeigu koalicija bus sudaryta dalyvaujant „Tvarkos ir teisingumo“ partijai, jis išeis iš frakcijos. Kita vertus, jis agitavo už mažumos Vyriausybę, kad konservatoriai remtų“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ šiuo metu yra teisiama politinės korupcijos byloje.

Jis kalbėjo, kad V. Bakas neretai kritikuodavo valdančiuosius, bet vienintelė reali koalicijos sudėtis galima tik tokia, kokia yra.

„Jeigu žmogus mano, kad reikia remiamiems konservatorių būti mažumoje, tai tiesiog tokia jo nuomonė. Bet jis taip vienas manė frakcijoje. Kodėl jo tokia nuomonė, mes neklausėme. Yra situacija, kada žmogus padaro tai, ką žadėjo“, – komentavo R. Karbauskis, pridurdamas, kad nėra kitų narių, kurie ketintų išeiti.

Anot R. Karbauskio, V. Bakas atsisakydamas būti „valstiečių“ frakcijos dalimi neteks ir NSGK vadovo kėdės. Pasak LVŽS lyderio, kas turėtų pakeisti V. Baką komiteto vadovo pareigose, turėtų paaiškėti ketvirtadienį. Tiesa, kol kas galimų kandidatų jis neįvardijo.

Buvusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Agnė Širinskienė teigia, kad V. Bako sprendimas jos nestebina – esą jau kuris laikas tvyrojo įtampa.

„Visiškai nenustebino. Mane būtų nustebinęs kitoks sprendimas“, – laidoje „Alfa taškas“ sakė A. Širinskienė.

„Jis frakcijoje grasino jau kuris laikas, kad paliks. Jam tikrai labai nepatiko valdančiosios koalicijos formavimas, partija Tvarka ir teisingumas (TTP) nepatiko. Dėl jo reikalavimų buvo balsuojama net du kartus – ką daryti, tęsti derybas su TTP, ir frakcija praktiškai vieningai pasisakydavo, kad derybas reikia tęsti“, – tikino politikė, nuo antradienio tapusi „tvarkiečių“ frakcijos nare.

V. Bakas nebuvo vienintelis „valstiečių“ atstovas NSGK. Jame taip pat dirba Jonas Jarutas, Dainius Gaižauskas, Audrys Šimas, taip pat kitų valdančiosios koalicijos frakcijų atstovai Algirdas Butkevičius, Michalas Mackevičius. Tikėtina, kad vienas iš LVŽS atstovų ir taps komiteto vadovu.

Net ir išėjus V. Bakui valdančioji koalicija vis dar turi daugiau nei 71 Seimo narį.

R. Karbauskis priekaištų dėl V. Bako, kaip NSGK pirmininko, darbo sakė neturintis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi