Naujienų srautas

Lietuvoje2019.06.22 07:00

Naujausi reitingai: Nausėda kartoja Adamkaus scenarijų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.06.22 07:00

Pirmą kartą į politikų sąrašą įtrauktas išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda iškart tapo reitingų lyderiu, iš pirmos palankiausiai vertinamų politikų vietos išstumdamas ilgai reitingų viršūnėse karaliavusią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Taip LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

V. Gaidžio teigimu, G. Nausėda gavo 65 proc. palankių ir tik 7–8 proc. nepalankių visuomenės vertinimų. Anot jo, šis rezultatas primena prezidento Valdo Adamkaus reitingus 1998-ųjų kadencijos pradžioje.

„Stebėtinai tas pats rezultatas. V. Adamkus rėmė Gitaną Nausėdą ir jie tikrai turi panašumų“, – LRT RADIJUI komentuoja V. Gaidys.

Antroje vietoje yra esama prezidentė Dalia Grybauskaitė, surenkanti 61 proc. palankių ir 19 proc. nepalankių vertinimų.

„Jos reitingas pastaruosius penkerius metus buvo gana panašus – svyravo tarp 61 ir 65 proc.“, – teigia sociologas.

V. Gaidys priduria, kad po „tulpių pašto“ skandalo prezidentės reitingas buvo nukritęs 10 procentinių punktų.

„Bet kuriuo atveju prezidentė išeina su labai geru reitingu – 61 proc. teigiamų ir 19 proc. neigiamų vertinimų. Reikia tik padėkoti už gerą darbą“, – sako sociologas.

Trečias yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Nors politikas yra turėjęs ir kur kas aukštesnį reitingą, sociologo teigimu, jo pozicijos išlieka neblogos. „Kai sąraše nebebus D. Grybauskaitės, jis bus antras“, – priduria V. Gaidys.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis yra ketvirtas. Nepaisant politinių konfliktų, V. Pranckietis surenka per 50 proc. palankių visuomenės vertinimų.

„Tai yra geriausias jo asmeninis rezultatas. Konfliktai su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku Ramūnu Karbauskiu V. Pranckiečiui yra naudingi“, – sako V. Gaidys.

Šiek tiek žemiau rikiuojasi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, R. Karbauskis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Šiame sąraše yra apie 30 asmenų, tačiau gerokai daugiau jų yra vertinami teigiamai nei neigiamai“, – akcentuoja sociologas.

Kaip teigia V. Gaidys, ministrai taip pat vertinami gerai – iš 14 ministrų net dešimt turi teigiamą vertinimų balansą.

Vertindamas Seimo narės Ingridos Šimonytės figuravimą po nelaimėtų prezidento rinkimų, V. Gaidys teigia aptinkantis ją tarp geriausiai visuomenės interesams atstovaujančių politikų.

„Anketose yra atviras klausimas, kuriame žmonės pasisako apie Lietuvos veikėjus, geriausiai atstovaujančius jų interesams. [...] Pirmojoje vietoje yra G. Nauseda, antroje – D. Grybauskaitė, trečioje – premjeras Saulius Skvernelis, o ketvirtoje I. Šimonytė. Ji lenkia ir R. Karbauskį, ir opozicinių konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį, ir V. Matijošaitį“, – komentuoja V. Gaidys.

Visuomenės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ apklausa atlikta dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi