Lietuvoje

2019.06.17 13:25

Konservatoriai „Adidas“ prašo iš prekybos išimti drabužius su sovietine simbolika

LRT.lt2019.06.17 13:25

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Vokietijos sportinių drabužių, avalynės ir inventoriaus gamintoją „Adidas“ dėl sovietinės simbolikos drabužių, rašoma partijos frakcijos išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Tokį kreipimąsi politikai išsiuntė po to, kai socialiniuose tinkluose pradėjo plisti informacija, jog Londone esančios parduotuvės vitrinoje demonstruojami raudoni, sovietine simbolika ir užrašu „USSR“ (angl. – Union of Soviet Socialist Republics, liet. – SSRS) pažymėti drabužiai.

„Tarptautinės korporacijos turi atsižvelgti į istorijos faktus, gerbti aukų atminimą ir susilaikyti nuo sovietinės nostalgijos skatinimo ar totalitarinių režimų padarytų nusikaltimų pateisinimo. Tikrai visame pasaulyje būtų nesuprantama, jei „Adidas“ pagamintų teminę drabužių liniją su nacistine simbolika, tačiau kažkodėl užsimerkiama prieš Sovietų Sąjungos ženklus. Esu įsitikinusi, kad yra ir kitų būdų, kaip švęsti sporto laimėjimus, o ne šlovinti režimą, atsakingą už milijonų mirtis ir kančias“, – teigiama išplatintame pranešime.

Politikai prašo vienos didžiausių sportinės aprangos gamintojų Europoje parodyti atsakomybę ir užtikrinti, kad visi sovietiniai drabužiai būtų pašalinti iš visų „Adidas“ parduotuvių ir susijusių mažmenininkų.

Užsienio reikalų ministerija 2018 m. kritikavo „Adidas“ dėl drabužių su sovietine simbolika. Po kilusio skandalo pernai „Adidas“ deklaravo juos išėmusi iš prekybos, tačiau matoma, kad kai kuriose šiuos drabužius įsigijusiose parduotuvėse jais vis dar prekiaujama.

Primenama, jog įrašai socialiniuose tinkluose pasirodė Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, kai pagerbiamos NKVD – Sovietų Sąjungos represinės žinybos – vykdytų trėmimų aukos. Lietuva Sovietų Sąjungos buvo okupuota 1940–1941 metais ir 1944–1990 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt