Lietuvoje

2019.06.10 08:19

Tomilinas: derybas dėl koalicijos tikimasi baigti iki liepos pradžios

Angelė Daugininkaitienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.06.10 08:19

Šią savaitę prasidedant valdančiųjų deryboms dėl platesnės koalicijos, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas sako, jog tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios.

Pasak T. Tomilino, didesnės koalicijos reikia, kad būtų galima įgyvendinti žadėtas reformas, tačiau partnerių pageidavimų nekomentuoja.

„Šią savaitę vyks pokalbiai ir konsultacijos, manau, kad tai neužtruks labai ilgai, iki liepos pradžios turėtume baigti. Bet reikėtų suprasti, kad visos institucijos, Vyriausybė ir Seimas, dirba stabiliai, jokio nerimo dėl krizės nereikėtų jausti.

Reikia sutvirtinti koaliciją tam, kad mes galėtume sustiprinti ir užbaigti tas būtinas reformas – pensijų augimą, biudžetininkų algų kėlimą, vaiko pinigų klausimą, tam reikalingas toks sisteminis susitarimas, labai aiškūs planai“, – LRT RADIJUI sako Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas.

Pagal memorandumą koaliciją turėtų sudaryti Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“.

Įsijungti į derybas penktadienį apsisprendė ir Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga. Ji teigė, kad postai Seime ar Vyriausybėje nebūtų svarbiausia, tačiau būtų siekiama, kad partneriai įsipareigotų didinti vaiko pinigus, žmonių pajamas ir stiprinti socialinį teisingumą.

Socialdemokratų darbo partijos lyderiai tikina, kad, pagal kvotas, jie pretenduoja į tris ministrų portfelius, o visa kita esą yra derybų objektas, kaip ir Seimo pirmininko postas. „Tvarkiečiai“ norėtų turėti tris ministerijas.

 

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9