Lietuvoje

2019.06.06 19:29

„Baltic Pride“ eitynėse Vilniuje tikimasi 10 tūkst. dalyvių

pareigūnai pasiruošę užtikrinti saugumą
Giedrius Vitkauskas, LRT.lt2019.06.06 19:29

Policija sako pasiruošusi reaguoti į bet kokias provokacijas per šeštadienį planuojamas LGBT bendruomenės eitynes. Be ketvirtą kartą Vilniuje rengiamos eisenos, tuo pat metu prodiuseris Kristupas Krivickas, kaip atsaką į „Baltic Pride“, kviečia į tradicinių šeimų eitynes.

Tuo metu didžiausio Baltijos šalyse LGBT bendruomenės festivalio renginiai Vilniuje vyksta visą šią savaitę. Šiandien - tarptautinė žmogaus teisių konferencija.

Tačiau kartu prasidėjusio didžiausio Baltijos šalyse LGBT bendruomenės festivalio dalyviai sako, pokyčiai visuomenėje jau akivaizdūs. Šiemet padeda ir verslas, net tik remia „Baltic Pride“ renginius, tuzinas įmonių pasirašė įvairovės chartiją ir taip išreiškė viešą paramą eitynėms. 

„Sukūrėme išskirtinę darbinę aplinką, kuri suburia visus bendram darbui. Tai žmogaus teisės, todėl vietos čia yra visiems. „Barclays“ bankas, įvairovės chartijos ambasadorius, tiki, kad tolerantiška aplinka reikalinga ne tik verslui, ekonomikai, šaliai, bet ir bendruomenei“, – sako „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje vadovas.

„Matome iš užsienio atvažiuojantys parlamentarai, tiek iš kitų šalių verslo sričių, kurie parodo, kad tai įmanoma, ir kartais trūksta drąsos ir nebūti šešėlyje arba tuščiam lape“, – teigia URM atstovas Donatas Butkus.

Nebūti šešėlyje šiandien žurnale „Žmonės“ ragina 10 didžiųjų prekės ženklų. 

Šiai agentūrai sukurti tokią reklamą – nekasdienė užduotis, ypač, kai pasirinktas kelias - manifestas, bet subtilus ir be provokacijų. Tai ne tik reklama, bet ir reklamos bendruomenės parama tolerancijai. 

„Priėmėme sprendimą vienijanti, kad tai nebūtų gal išskiriantis kažkuris prekės ženklas. Vieningo estetikoje simbolika vaivorykštės, kuri rodo skirtingumą ir padarėme tuos maketus, kurie gražiai atsibodo žurnale ir duoda estetinį vaizdą ir perduoda pagrindinę žinutę, kad kokie skirtingi, kokie skirtingi prekės ženklai, skirtingi žmonės, skirtingi situacijos, mes esame visi žmonės“, – teigia „McCann Vilnius“ strategijos vadovas Tomas Bartninkas.

Ketvirtą kartą Lietuvoje organizuojamo „Baltic Pride“ renginio atstovai šiemet parade laukia apie 10 tūkst. dalyvių. Jau tradiciškai, jie žygiuos Gedimino prospektu, o eitynių pradžia - Bernardinų sode.

Tuo pat metu tradicinių šeimų eitynes žada surengti prodiuseris Kristupas Krivickas. Jį sako nustebinęs socialiniuose tinkluose kilęs susidomėjimas, bet pabrėžia, kad renginys - išskirtinai taikus, skirtas palaikyti tradicinių šeimų vertybes.

„Čia būtų galima atrasti daug gerųjų pusių. Pradedame kone vienoje vietoje, prie Bernardinų sodo vartų. Jie eina į vieną pusę, mes einame į kitą pusę ir niekas vieni kitiems netrukdo. Niekas prieš nieką, per tvorą niekas nešoka. Nerėkauja, neprotestuoja, jokių plakatų nelaiko, taikiai, draugiškai, gražiai pabūna kiekvienas su savo žinute“, – sako K. Krivickas.

Policija sako pasiruošusi reaguoti į bet kokias provokacijas per šeštadienį planuojamas eitynes.

„Papildomos informacijos apie grėsmes, apie neramumus šiandien šiuo momentu nesame gavę, neturime tokios informacijos, o pasiruošę, manau, renginių vietose dirbs mūsų pareigūnai, dirbs mūsų mobilios vadavietės ir dirbsime mes. Uniformuoti policijos pareigūnai taip pat dirbs, dirbs policijos pareigūnai ne uniformuoti. Taip pat vykdoma ir socialinių tinklų stebėsena bus vertinama, žiūrima, ar nėra skatinami smurtu pažeisti viešąją tvarką“, – teigė sostinės policijos skyriaus viršininkas Saulius Klebavičius.

Plačiau – reportaže

Žinios. LGBTQ+ eitiynių belaukiant: policija pasiruošusi reaguoti į bet kokias provokacijas

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.