Lietuvoje

2019.06.05 17:52

Paplūdimiai jau pilni, bet prie naujų draudimų poilsiautojai dar nepripranta

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.06.05 17:52

Karščiausią šios vasaros sezono dieną – poilsiautojų pilni paplūdimiai. Drąsiausi jau išbando ir Baltijos bangas, nors vanduo dar gelia. Gelbėtojai ragina pasirūpinti sveikata ir nepamiršti priemonių, apsaugančių nuo saulės. Tiesa, poilsiautojai sako vis dar nepriprantantys, kad gerti alkoholinius gėrimus paplūdimiuose draudžiama.

Paplūdimyje kiek akys mato – pilna besideginančių žmonių, kiek mažiau išdrįsta maudytis: vanduo vos 13-os laipsnių, oras – dvigubai karštesnis.

Gelbėtojai jau budi visu pajėgumu. Skęstančiųjų traukti dar neteko, tačiau darbo užtenka ir krante.

„Kuo toliau, tuo orai tampa karštesni, žmonių daugėja, visi baltaodžiai, taip pat turi atsinešti su savimi nuo saulės kremo, kepuraites, nes organizmas dar nepripratęs prie karščio ir prie saulės“, – sako Klaipėdos gelbėtojų vadovas Aleksandras Siakki.

Gelbėtojai ragina saulės voniomis mėgautis saikingai: vos keletą valandų, gaivintis vandeniu, o ne alkoholiniais gėrimais, puikiai gaivina ir jūra.

Poilsiautojai vis dar nepripranta, kad gerti alkoholinius gėrimus paplūdimiuose draudžiama.

„Trys vyrai girtavo paplūdimy, teko gelbėtojams prieiti, išprašyti iš paplūdimio, nes jau žmonėms trukdė. Taip pat jau šiandien Giruliuose pasijuto blogai 1931 m. gimusi moteris, teko iškviesti greitąją ir ją išvežė“, – vardija A. Siakki.

Vidurdienį, kai saulė pati aktyviausia, reikėtų jos vengti. Deja, būtent tuomet prie jūros suguža daugiausia saulės vonių mėgėjų.

Plačiau – reportaže.

Žinios. 75-ųjų išsilaipinimo Normandijoje metinių ceremonijoje – 90-mečių veteranų ašaros

 

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32