Lietuvoje

2019.06.04 14:07

VSD vadovas Jauniškis: po Nausėdos inauguracijos prasidės rimti reikalai

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.06.04 14:07

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis antradienį su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda aptarė dabartinę grėsmių nacionaliniam saugumui situaciją. Jo teigimu, Lietuvos žvalgyba kol kas nefiksavo Rusijos kišimosi į mūsų šalies rinkimus.

VSD vadovas po susitikimo su išrinktuoju prezidentu G. Nausėda žurnalistus informavo, kad susitikimo metu buvo aptarta bendra situacija apie grėsmes nacionaliniam saugumui.

„Kaip žinia, jis (G. Nausėda – LRT.lt) dar nelabai gali susipažinti su slapta informacija. Tiesiog bendrai pasikalbėjome apie situaciją. Aš, kaip visada paslaptingas – daug nepasakysiu. Pasišnekėjome. Po inauguracijos prasidės rimti reikalai ir bus kitaip“, – antradienį po susitikimo su išrinktuoju prezidentu G. Nausėda žurnalistams sakė D. Jauniškis.

VSD direktorius tvirtino, kad Lietuvos žvalgyba pastaruoju metu nefiksavo Rusijos kišimosi į Lietuvoje vykusius rinkimus, nors apie tokią grėsmę žvalgyba buvo pranešusi anksčiau.

„Kaip matote, nefiksavo. Jeigu būtume fiksavę, matyt, Jūs jau žinotumėte“, – teigė D. Jauniškis ir vėliau pridūrė, kad nefiksuoti ir Rusijos bandymai kišti į rinkimus Lietuvoje.

Anot jo, VSD su prezidentu aptarinės įvairiausias nacionalinio saugumo temas.

„Temų daug: terorizmas, migracija, Rusija, kitos šalys, matyt“, – aiškino D. Jauniškis.

D. Jauniškis teigė, kad su G. Nausėda neaptarinėjo savo likimo VSD vadovo poste. Jis tvirtino, kad jo personalija visada gali būti keičiama.

„Mano personalija gali būti keičiama politinėms aplinkybėms pasikeitus. Istorija rodo, kad buvo VSD vadovai pakeisti, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, bet, pagal įstatymą, mano kadencija baigiasi kitų metų birželio 14 dieną“, – aiškino D. Jauniškis.

Jis teigė pats nesieksiantis ir toliau vadovauti VSD, pasibaigus jo kadencijai.

„Aš siekti negaliu. Jeigu mane matys šitoje pozicijoje, tai, matyt, bus kažkokie sprendimai daromi“, – kalbėjo D. Jauniškis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt