Lietuvoje

2019.05.28 10:09

Jakeliūnui atsivėrė durys į EP: kol kas nesu priėmęs sprendimo, bet rimtai svarstysiu

atnaujinta 10.18
Lukas Blekaitis, ELTA2019.05.28 10:09

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše Europos Parlamento (EP) rinkimuose kandidatavusį ir antrą mandatą sąjungai iškovojusį Šarūną Marčiulionį, jam pranešus, kad atsisako mandato, gali pakeisti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Stasys Jakeliūnas. Jis teigė šią galimybę rimtai svarstysiąs.

„Nesakau, kad jį (sprendimą dėl darbo EP. – ELTA) priimu šiandien, bet tikrai rimtai pasvarstysiu. (...) Reikia pasitarti su šeima, aptarti su Vyriausybės, frakcijos vadovu, yra pradėti tyrimai (parlamentiniai. – ELTA), reikia aptarti jų galimybes užbaigti. Kol kas nesu priėmęs sprendimo, bet tikrai ritmai svarstysiu“, – žurnalistams trečiadienį sakė S. Jakeliūnas.

Jis teigė, jei nuspręs vykti į EP, toliau tęs darbą finansų, bankų priežiūros ir finansinių paslaugų vartotojų teisių srityse Europos mastu.

BFK pirmininkas teigė nežinantis, kodėl Š. Marčiulionis priėmė tokį sprendimą.

„Aš su juo pasisveikinau, tik rankas paspaudėme sekmadienį. (...) Nekalbėjau su juo apie šį sprendimą. Man sunku pasakyti, ar čia buvo Ramūno Karbauskio diskusijų rezultatas“, – teigė S. Jakeliūnas.

Jis teigė, kad krepšininkai, kaip ir rašytojai ar istorikai, gali atstovauti Lietuvai politinėje arenoje ne blogiau nei politikai.

„Aš pats nesu profesionalus politikas ir nežinau, kas yra profesionali politika“, – sakė BFK pirmininkas.

Pasak S. Jakeliūno, kitas sąraše po jo į EP yra Seimo narys Tomas Tomilinas.

„Jei ne aš, tai jis (T. Tomilinas. – ELTA) puikiausiai atstovautų Lietuvai EP“, – teigė S. Jakeliūnas.

Kaip ELTA jau rašė, Š. Marčiulionis pranešė, kad atsisako EP mandato, nes nori daugiau laiko skirti Lietuvoje pradėtiems jaunimo, taip pat karjerą baigusių sportininkų projektams.

Pasak jo, vertinant rinkimų rezultatus Europoje, matyti, jog EP koncentruosis ties ES vertybių, ES vienybės išlaikymo klausimais. Dėl to EP šiuo metu yra reikalingi labiau patyrę politikai. Tuo metu Lietuvoje sveikatos, sveikatingumo klausimai, moksleivių aktyvumas, jaunų žmonių sveikata – prioritetai, ties kuriais jis nori dirbti ir perduoti visą savo sukauptą patirtį.

Pasak Š. Marčiulionio, likdamas šiuo metu Lietuvoje, jis bus daugiau naudingas Tėvynei, todėl atsisako europarlamentaro mandato.

„Rinkimų kampanijos metu kartu su LVŽS komanda pradėti projektai, susiję su jaunimu ir sporto karjerą baigusiais sportininkais, įgauna pagreitį ir sulaukė didelio sporto federacijų susidomėjimo. Taip pat atsirado švietimo įstaigų, kurios įgyvendins pirmuosius projektus, skirtus skatinti vaikų judėjimą – bus įrengti specialūs aikštynai vaikams, kuriuos pavadinome „jėgos salomis“. Manau, kad mūsų gerą patirtį kartu su aktyviais europarlamentarais ir garsiais sportininkais galėsime pristatyti plačiau ateityje“, – sako legendinis Lietuvos krepšininkas Š. Marčiulionis.

Š. Marčiulionio sprendimą teigiamai vertina ir LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis dėkoja Š. Marčiulioniui už pasiryžimą tarnauti valstybei ir jos žmonėms, o formatas, kaip tai bus daroma, nėra svarbus. Pasak jo, kiekvienas darbas Lietuvai yra brangus ir vertingas, jei jis daromas iš pašaukimo ir atiduodant visą save.

„Svarbiausia, kad Šarūnas Marčiulionis savo idėjas vystys ir padės Lietuvos žmonėms. Jis jau dabar aktyviai dalyvauja ir siekia realių pokyčių vaikų sveikatos, jų skatinimo aktyviai sportuojant praleisti laisvalaikį srityse, čia jam pavyko sudominti bei suvienyti sporto ir švietimo bendruomenes, įkvėpti politikus imtis tolimesnių žingsnių“, – sako R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.