Lietuvoje

2019.05.27 19:41

Nausėda prabilo apie savo gyvenimo moteris: dukros politiniame gyvenime nedalyvaus

Sutuoktinė Diana bandys suprasti savo vaidmenį
Jonas Deveikis, LRT.lt, BNS2019.05.27 19:41

Naujai išrinktas šalies prezidentas prasitarė, kad jo dukros politiniame gyvenime tikrai nedalyvaus. Tuo metu žmona Diana domisi socialinėmis temomis, todėl Gitanas Nausėda tikisi, kad ji galės jam patarinėti socialiai jautriomis temomis.

Pirmadienį BNS surengtoje spaudos konferencijoje G. Nausėdos pasiteiravus, koks bus jo dukrų vaidmuo politiniame gyvenime, jis teigė, kad dukros tikrai nežada jame dalyvauti.

„Jos neturi nė mažiausios ambicijos dalyvauti politiniame gyvenime. Jos yra merginos, kurios ketina savo jėgomis įsitvirtinti gyvenime. Jos stengėsi visomis išgalėmis slėpti, kad jų tėtis dalyvauja prezidento rinkimuose. Tai yra dėl to, kad tai, ką jos nori pasiekti, jos nenorėtų, kad tai būtų tapatinama su mano vardu. (...) Tokį apsisprendimą gerbiu, tai reiškia, kad jos nedalyvaus mūsų viešajame gyvenime“, – teigė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie sutuoktinę Dianą, išrinktasis prezidentas minėjo, kad žmona norės suvokti savo, kaip prezidento sutuoktinės vaidmenį.

„Ji norėtų būtų šalia visomis prasmėmis, tačiau ir ji supranta, kad prezidento sutuoktinė yra prezidento sutuoktinė, o prezidentas yra prezidentas“, – minėjo G. Nausėda.

Anot jo, Dianą šiuo metu jaudina socialinės rūpybos ir socialinės globos klausimai ir ji jau prezidentinės kampanijos metu susitiko su globos namų vadovais, pacientais, parsivežė naudingų įžvalgų, kurias jis norės išgirsti.

Dukros studijuoja užsienyje

Vyresniajai G. Nausėdos dukrai Gedailei Nausėdaitei šiuo metu 26-eri metai. Kaip rašė BNS, mergina šiuo metu baigia architektūros magistrantūros studijas Belgijoje ir sako po mokslų ieškosianti darbo.

Jaunesnioji 23-ejų metų Ugnė Nausėdaitė šiuo metu stažuojasi Paryžiaus Venseno Sen–Deni universitete, o nuo rudens studijuos magistrantūrą Pietų Korėjoje.

Pirmoji šalies ponia 55-erių metų D. Nausėdienė – su nauju šalies prezidentu susituokė prieš beveik trisdešimtmetį. Mokėsi Klaipėdoje, studijavo siuvinių technologiją tuomečiame Kauno politechnikos institute. Yra dirbusi pamainos meistre, technologe, vadovavo įvairioms siuvimo ateljė.

Kurį laiką gyvenusi Vokietijoje, D. Nausėdienė grįžo į Lietuvą, baigė ekonomikos mokslus, o vėliau dirbo tarptautinės prekybos apranga įmonės „H&M Hennes & Mauritz GBC AB“ atstovybėje Vilniuje. Šiuo metu ji dėsto tarptautinį protokolą Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, rašo BNS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt