Lietuvoje

2019.05.24 11:31

Nausėda jau balsavo: noriu laimėti ne dėl savęs

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.05.24 11:31

Penktadienį, išankstinio balsavimo metu, savo balsą atidavė ir kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda. Pasak jo, beveik visas darbas jau atliktas ir toliau viskas – rinkėjų rankose.

„Noriu laimėti ne dėl savęs. Noriu laimėti, nes suteikčiau Lietuvai kitokį impulsą, daugiau savitarpio pasitikėjimo ir draugiškumo, konstruktyvumo, neatsukti vienas kitas nugaros, o atvirkščiai – atsisukti vienas į kitą veidu“, – kalbėjo kandidatas.

Jis sakė, įdėjo visas jėgas ir širdį, nors niekada negali sakyti, kad padarei maksimumą.

„Visą darbą jau kaip ir padarėme, liko tik vienas žingsniukas – sudalyvausime debatuose ir tada jau atsiduosime Lietuvos žmonių valiai“, – žurnalistams kalbėjo jis.

G. Nausėda vylėsi, kad jie rinkimuose dalyvaus aktyviai, nesutrukdys nei geri, nei blogi orai.

„Atidavėme visas jėgas, atidavėme viską, ką galėjome. Dabar žodis žmonėms“, – kalbėjo G. Nausėdos žmona Diana Nausėdienė.

Kalbėdamas apie tai, už ką balsavo Europos Parlamento rinkimuose, kandidatas teigė, kad rinkosi turinčią vertybes ir europietišką partiją. Jis neatskleidė, ar ji dešinioji, ar kairioji. „Tai buvo vertybinė partija, turinti vertybes ir atitinkanti nemažos dalies Lietuvos žmonių lūkesčius“, – teigė G. Nausėda.

Paklaustas, ar keltųsi į prezidento rezidenciją Turniškėse, jis kalbėjo, kad padarytų viską, jog ten kraustytis nereikėtų. O Turniškėse, pasak jo, galėtų įsikurti kokia nors globos institucija. 

Vertindamas rinkiminę kovą, jis apibūdino ją kaip įdomią. Pasak G. Nausėdos, tai vieni įdomiausių pastarųjų rinkimų. 

Kandidatas įvertino ir partijų paramą – nors nemažai partijų pareiškė jam paramą, pasak G. Nausėdos, tai didelės įtakos neturės. „Tarpininkai tarp kandidatų ir rinkėjų nelabai reikalingi. Jų buvimas kandidatui gali net ir pakenkti“, – minėjo jis. 

Pirmajame rinkimų ture G. Nausėda liko antras. Už jį balsavo 30,94 proc. dalyvavusių rinkėjų. Pirmoji buvo Ingrida Šimonytė, surinkusi 31,31 proc. Abu jie susitinka antrajame rinkimų ture.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt