Lietuvoje

2019.05.10 10:58

Naglis Puteikis net pats nebalsavo už save: atsiprašau savo rėmėjų

Ineta Nedveckė, LRT.lt 2019.05.10 10:58

Penktadienį išankstiniame prezidento rinkimų balsavime dalyvavo kandidatas į prezidentus Naglis Puteikis, tačiau jis pats už save nebalsavo. Arvydas Juozaitis arba Saulius Skvernelis – tokie gali būti jo pasirinkimai – detaliau neatskleidė.

„Balsavimas yra slaptas, savo vertybines nuostatas aš pranešiau. [...] Būtų neetiška, nesąžininga įstatymo ir piliečių atžvilgiu pasakyti, už ką konkrečiau balsavau. Pasakiau, kokios vertybės yra arčiausios man, ir raginu žmones balsuoti pagal vertybes“, – pabrėžė jis.

Jo pasirinkimą balsavime esą lėmė Centro partijos vertybės. 

„Atsiprašau savo rėmėjų ir balsuotojų, kurie rinko parašus – aš jiems labai dėkingas", – teigė jis. Kandidatas juos ragino dabar balsuoti už viešąjį interesą ginančius kandidatus. 

Paklaustas, ką pasakytų tiems rinkėjams, kurie už jį jau balsavo, N. Puteikis sakė: „Aukokitės, aukokite savo jausmus geresnei Lietuvai, nes jeigu jūs pyksite ant manęs, laimės bankų atstovas ir būsite tokioje pačioje Lietuvoje, kokioje buvote iki šiol“, – kalbėjo N. Puteikis.

Kandidatas sakė dalyvavęs abiejuose referendumuose ir abiejuose jis pasisakė už. 

Referendume dėl mažesnio parlamento klausiama, ar reikėtų sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121.

Kitame referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną, prireikus antrojo turo – ir gegužės 26 dieną.