captcha

Jūsų klausimas priimtas

Miškininkai: gyvūnų elgesys pranašauja ankstyvą pavasarį

Miškininkai spėja, kad ši žiema nebus ilga, ir laukia ankstyvo pavasario. Esą tai išpranašavo jau nebemiegantis Telšių miškų urėdijos „Žverinčiaus“ gyventojas meškinas Timas. 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Miškininkai spėja, kad ši žiema nebus ilga, ir laukia ankstyvo pavasario. Esą tai išpranašavo jau nebemiegantis Telšių miškų urėdijos „Žverinčiaus“ gyventojas meškinas Timas.

Nors žiema vos įpusėjo,  15-metis meškinas Timas jau nebemiega. Visą šaltą gruodį šleivakojis snaudė, tačiau vos orai atšilo, pabudo.

„Timas iki Naujųjų metų taip jau buvo įmigęs, atrodė, net nekvėpavo. Orams atšilus ir jis pabudo, paskui vėl buvo užsnūdęs savaitei ir vėl pradėjo busti. Matyt, vėl bus atšilimas“, – spėjo Telšių miškų urėdijos eigulys Petras Dabrišius.

Pasak gamtininkų ir senolių, sausio 25-oji – pats viduržiemis, kai meška apsiverčia ant kito šono ir pradeda čiulpti  antrąją leteną. Timas jau prabudo, todėl miškininkai spėja, kad ir pavasaris šiemet bus ankstyvas.

interis 18:15- 18:20  eigulys šaukia šernes

Išgirdusi eigulio balsą ir kibiro su grūdais žvangėjimą, į pamiškę atskuba ir šernė Jadzė su dukra. Keturi jaunikliai lūšiukai, jau atskirti nuo tėvų, mokosi savarankiško gyvenimo.

 „Gamta keičiasi. Vilkai beveik prieš savaitę pradėjo rujoti, pernai tai vasario mėnesį tos vestuvės buvo. Labai daug jie  kaukė naktimis. Ankstyvesnis pavasaris bus, ir bitės jau tą rodo – perus pradėjo dviem savaitėmis anksčiau auginti. Viskas vyksta anksčiau“, – pastebi P. Dabrišius.

Kokia bus antroji žiemos pusė, spėjama ir pagal barsuko elgesį – jei viduržiemį jis pabunda ir saulėtą dieną, pamatęs savo šešėlį, išsigandęs grįžta vėl miegoti, tai žiema, sakoma, bus ilga ir šalta, o jeigu diena niūri, barsukas šmirinėja po mišką ir nebemiega, tai antroji žiemos pusė bus nešalta, o pavasaris ankstyvas.

Būtent tokį jau pranašauja meškinas Timas. Pamatysime, ar po kelių dienų jo  pranašystę patvirtins barsukas.   

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...