Naujienų srautas

Lietuvoje2019.04.27 17:10

Klaipėdoje rasto naujagimio organizme rasta ekstazio pėdsakų (papildyta)

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.04.27 17:10

Klaipėdoje prie vaikų darželio rasto naujagimio organizme rasta narkotinių medžiagų – ekstazio pėdsakų, praneša LRT RADIJAS.

Pasak Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, tikėtina, kad kūdikis išgyvens, nes šiuo metu situacija geresnė, tačiau reanimacijoje jis liks dar kelias dienas arba savaitę.

Kaip anksčiau LRT RADIJUI sakė Klaipėdos policijos atstovė Andromeda Grauslienė, Klaipėdoje prie vaikų darželio paliktas ką tik gimęs kūdikis perduotas medikų globon. 

Pranešimas apie rastą kūdikį gautas 09 val. 47 min. Pranešama, kad berniuko būklė stabili.

Kiek vėliau Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai informavo, kad kūdikio būklė sunki, jis gydomas reanimacijoje.

„Klaipėdoje, Žardininkų gatvėje prie vaikų darželio tvoros paliktas kūdikis, suvyniotas į antklodę“, – komentavo Klaipėdos policijos atstovė. 

Į antklodę suvyniotas berniukas buvo padėtas vaikų darželio tvoros, ant žemės. Įtarta, kad kūdikis – ką tik gimęs. Tai patvirtino atvykę medikai.

„Visa laimė, kad vaikas yra gyvas, dabar perduotas medikams. Tačiau jeigu kas nors iš gyventojų, praeivių matė, kaip galimai paliekamas vaikas arba turi kažkokios su tuo susijusios informacijos, mes prašome nedelsiant skambinti numeriu 112.

Svarbiausia buvo suteikti pirmąją pagalbą kūdikiui, o dabar pareigūnai ieško mamos“, – sakė A. Grauslienė.

Tikisi, kad kūdikis išgyvens

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Janušonis LRT RADIJUJE sakė, kad kūdikio būklė šiek tiek geresnė – gerėja jo kvėpavimas, širdies veikla. Berniukui atlikti radiologiniai tyrimai, plaučių uždegimo ar kaulų lūžių nenustatyta. Gydytojas kalbėjo, kad tikimasi, jog naujagimis išgyvens. 

„Manome, kad kūdikis pagimdytas praėjusią naktį, nes jei būtų paliktas ilgiau, būtų sušalęs. Ir dabar jis yra atšalęs, bet ne mirtinai. O jei būtų paliktas ilgiau, būtų iš tikro sušalęs. Be to, virkštelė neperrišta, būtų daugiau nukraujavęs“, – komentavo medikas. 

Šiuo metu kūdikis laikomas specialiame inkubatoriuje, atšildomas, gauna reikalingus vaistus, stebimos jo gyvybinės funkcijos. Kūdikiui taip pat atlikti tyrimai, kurių rezultatai kiek vėliau parodys, ar jo kraujyje nėra alkoholio ar narkotikų pėdsakų.

„Galbūt tai padės identifikuoti motiną“, – svarstė gydytojas. 

Paklaustas, ar dažnai pasitaiko atvejų, kai į ligoninę pristatomi gatvėje ar kur kitur palikti kūdikiai, V. Janušonis sakė, kad tokie atvejai gana reti. Visgi jis teigė, kad porą kartų per dešimtmetį kūdikiai buvo palikti ligoninėje esančiame gyvybės langelyje. Medikas prisiminė ir kad prieš kone 30 metų kūdikis buvo paliktas po ligoninės laiptais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi