Lietuvoje

2019.04.18 13:58

Žiobienė apie dar vieną neblaivią gimdyvę: galima išblaivinti, bet pakeisti požiūrį – sudėtinga

LRT.lt, LRT RADIJAS2019.04.18 13:58

Į Klaipėdos medikų rankas trečiadienį pateko dar viena neblaivi gimdyvė. Anot Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės, apsaugoti negimusio vaiko teisę būti sveikam gali tik pati mama – tai reglamentuoja įstatymas.

„Įstatyme mes tokią garantiją turime, bet kas iš to? Čia yra įgyvendinimo dalykai. Yra pasakyta, kad vaiko teisė į sveikatą priklauso nuo to, kaip yra rūpinamasi gimdyve, bet, kitą vertus, viskas atsiremia į tai, ar moteris kreipiasi pagalbos į medikus dėl sveikatos priežiūros ir kaip ji gyvena“, – LRT RADIJUI sako E. Žiobienė.

Anot E. Žiobienės, pakeisti tokį gyvenimo būdą pasirinkusio žmogaus požiūrį yra ypač sudėtinga.

„Tai vyksta tik tuo momentu. Galima išblaivinti, bet pakeisti žmogaus požiūrį ir užtikrinti, kad jis nevartotų priemonių, kurios yra netinkamos vaiko sveikatai, labai sunku“, – akcentuoja E. Žiobienė.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė pabrėžia, kad, iš esmės, nėra suteikiama galimybė padėti tokiam žmogui, jeigu jis pats nėra motyvuotas gydytis, nes priverstinio gydymo Lietuvoje kol kas nėra.

„Dažniausiai priklausomybės ligų centruose sakoma, kad žmogus turi būti motyvuotas, tačiau dažniausiai tokie žmonės nėra motyvuoti nei gydytis, nei keisti gyvenimo būdą, o mes privalome tai padaryti, nes jau yra užsimezgusi gyvybė [...]. Visais atvejais turime galvoti ne apie visišką priverstinį gydymą, bet apie nemotyvuoto žmogaus gydymą, kad mes ne jį paleistume lauk, bet ieškotume, kaip jį motyvuoti. Mūsų priklausomybės centrai, atrodo, kartais apsidžiaugia – žmogus nemotyvuotas, tai mes jį išleidžiame“, – sako E. Žiobienė.

Trečiadienį neblaivi moteris pristatyta į Klaipėdos universitetinę ligoninę.

Iš Tauragės rajono atvežtai besilaukiančiai moteriai nustatytas trijų promilių girtumas. Kad toks incidentas užfiksuotas LRT RADIJUI patvirtino Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausias gydytojas Vinsas Janušonis.

Dėl jos ir vaisiaus būklės nuspręsta ją perduoti Kauno medikams.

„Trečiadienį iš Tauragės rajono atvežta girta moteris, jos girtumas siekė daugiau nei 3 promiles. Ji kaip ir turėtų gimdyti, yra vyresnė nei 40 metų. Sveikatos būklė jos patenkinama, bet dėl vaisiaus yra ženklų, kad jis gali neišgyventi, todėl sutarėme su Kauno klinikomis, kad perkeltumėme į jų gydymo įstaigą“, – LRT RADIJUI sakė V. Janušonis.

LRT.lt primena, kad prokurorai trečiadienį pranešė pradėję ikiteisminį tyrimą dėl praėjusią savaitę Klaipėdoje gimusio alkoholiu apnuodyto kūdikio.

Tuomet naujagimei buvo nustatytas daugiau kaip keturių promilių girtumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt