Lietuvoje

2019.04.13 16:36

Klaipėdiečiams gali būti uždrausta lesinti paukščius: skundžiasi, kad varo į neviltį

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.13 16:36

Klaipėdoje svarstoma uždrausti netinkamai lesinti paukščius – per daugiabučių langus mėtomo maisto priviliotų kirų keliamas triukšmas ir netvarka į neviltį varo vis daugiau klaipėdiečių.

Keltus į Smiltynę nuolat lydintys būriai kirų – lyg papildoma pramoga – mėtyti duonos gabaliukus ir stebėti labai arti praskrendančius paukščius susigundo ne tik vaikai. Tačiau pro daugiabučių langus mėtomo maisto privilioti kirai kai kuriuos klaipėdiečius varo į neviltį – būriai vos ne žąsies dydžio paukščių ištąso šiukšles iš  konteinerių, apdergia automobilius ir lauke džiovinamus skalbinius.

Viešosios tvarkos pareigūnai sako, kad skundų dėl kirų keliamos netvarkos gauna dešimtimis. Iš balkonų mėtančius maistą paukščiams jie bando drausminti, tačiau bausti negali – to kol kas nedraudžia jokios taisyklės.

„Manytumėm, kad miesto tvarkymo ir švaros taisyklės būtų pats tinkamiausias Tarybos tvirtinamas dokumentas, kuriame galėtų atsirasti tokia draudimo forma. Bet labai labai aiški ir protinga – akivaizdu, kad negalima mėtyti iš balkono maisto paukščiams“, – aiškina Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Tačiau ornitologai abejoja, ar draudimas lesinti duos pageidaujamą naudą.

„Anksčiau su studentais esame darę tyrimus, nustatinėję jų mitybos objektus - tai beveik 30 proc. maisto kirai vartojo nenatūralios kilmės [...] Tiesiog žmonių paliktos šiukšlės ar atviri konteineriai - tai tiesiog kaip vaišių stalas jiems“, – komentuoja ornitologas Julius Morkūnas.

Kirai, pasak ornitologo, yra dar vienas iš uostamiesčio simbolių – kitur tokios jų gausos nepamatysi.

Žinios. Klaipėdoje siaučia kirai

Plačiau – Astos Kažukauskienės reportaže. Jo pradžia – 07:42 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.