Lietuvoje

2015.04.26 19:02

V. Mazuronis, remiamas V. Uspaskicho, taiko į „darbiečių“ pirmininkus

BNS, DELFI.lt2015.04.26 19:02

Į Darbo partijos pirmininko postą sekmadienį iškelti 9 kandidatai, tačiau partijos taryba nutarė siūlyti vieną kandidatą – tik sekmadienį partijos nariu tapusį Valentiną Mazuronį.

Į Darbo partijos pirmininko postą sekmadienį iškelti 9 kandidatai, tačiau partijos taryba nutarė siūlyti vieną kandidatą – tik sekmadienį partijos nariu tapusį Valentiną Mazuronį.

„Iš vienos pusės tai, aišku, malonu, iš kitos pusės, aš puikiai suprantu atsakomybę dėl dalyvavimo rinkimuose“, – BNS sakė V.Mazuronis, paklaustas, kaip vertina sprendimą kelti jį kandidatu į partijos pirmininkus.

Jo teigimu, Darbo partijai reikia aiškiai apsibrėžti savo identitetą ir atstovauti verslininkų bei dirbančiųjų interesams, rūpintis socialinėmis garantijomis ir atstovauti „viskam, kas žmogui yra labiausiai svarbu“.

„Darbo partija, mano nuomone, yra provakarietiška partija, matydama visus trūkumus, pasisako ir už Europos Sąjungą, ir už NATO, ir už Ukrainos dalykus. Tai moderni partija“, – pridūrė jis.

Partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas BNS teigė remsiantis V.Mazuronio kandidatūrą.

Į partijos pirmininkus iš viso pasiūlyti 9 kandidatai, tarp kurių – parlamentaras Vytautas Gapšys, žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Tačiau jie, kaip pranešė Darbo partija, dalyvauti rinkimuose nesutiko.

Be jų, tarybos nariai į partijos pirmininkus iškėlė V.Uspaskichą, Vydą Gedvilą, Gediminą Vagnorių, Zitą Žvikienę, Živilę Pinskuvienę, Audronę Pitrėnienę ir Artūrą Paulauską. Pastarieji trys ir V.Mazuronis sutiko dalyvauti rinkimuose, tačiau taryba nutarė siūlyti į pirmininkus vieną žmogų, kuriuo buvo išrinktas V.Mazuronis.

Savo kandidatus į partijos pirmininkus taip pat siūlys partijos skyriai. Jis bus renkamas partijos suvažiavime gegužės 30 dieną.

Prisiimdama atsakomybę už savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus, kovą iš Darbo partijos pirmininkės pareigų atsistatydino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė. Tuomet laikinai – iki pirmininko rinkimų – prie partijos vairo grįžo europarlamentaras V.Uspaskichas.

V. Mazuronis tvirtino, kad į partiją stoja be jokių sąlygų

„Jeigu jums atrodys, kad su tokiais mano požiūriais, kuriuos aš išdėsčiau, (...) aš galiu būti jūsų komandoje, galiu būti naudingas jūsų komandai, aš esu pasirengęs dirbti kartu“, – sekmadienį Kėdainiuose sakė V.Mazuronis, kalbėdamas Darbo partijos tarybos posėdyje.

V.Mazuronis tarybos posėdyje teigė, kad jo narystė Darbo partijoje „nebuvo ir nėra siejama jokiais susitarimais, pažadais, postais, vietomis partijos sąraše ir panašiai“.

Aptardamas politinę situaciją, V.Mazuronis kalbėjo apie Europos Sąjungą, kuri yra „ne rojus“, tačiau, pasak jo, geriausias Lietuvos pasirinkimas.

Jis taip pat teigė, jog NATO yra vienintelis Lietuvos saugumo garantas, vienintelė viltis ir vienas pagrindinių atspirties taškų užsienio politikoje. Komentuodamas situaciją Ukrainoje, V.Mazuronis pabrėžė, kad karas tarp šalies vyriausybinių pajėgų ir prorusiškų separatistų nėra tik Ukrainos ir Rusijos, bet ir visos Europos bei kitų valstybių klausimas.

„Tvarką ir teisingumą“, kuriai politikas priklausė nuo jos įsikūrimo 2006 metais, dėl nesutapusių požiūrių su partijos vadovybe jis paliko žiemą.

V.Mazuronis yra ilgametis Seimo narys, buvęs aplinkos ministras. 2014 metais jis buvo išrinktas į Europos Parlamentą, ten priklauso Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.