Kultūra

2015.01.14 20:59

Ketinama rekonstruoti Radvilų rūmus

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.01.14 20:59

Lietuvos dailės muziejus pristatė savo šių metų svarbiausias parodas ir renginius ir numatomus įgyvendinti didelius projektus. Vienas ambicingiausių Radvilų rūmų rekonstrukcija.

Lietuvos dailės muziejus pristatė savo šių metų svarbiausias parodas ir renginius ir numatomus įgyvendinti didelius projektus. Vienas ambicingiausių Radvilų rūmų rekonstrukcija.

Lietuvos dailės muziejaus direktoriaus teigimu, muziejus ateinantiems penkeriems metams yra pateikęs šešis svarbius projektus ES finansinei paramai gauti. Vienas svarbiausių – Radvilų rūmų muziejaus plėtros projektas, sukuriant užsienio meno muziejų ir modernią daugiafunkcinę kultūros instituciją.

„Mes pristatome labai gerą projektą – Radvilų rūmų renovacijos ir remonto atstatymą. Kaimynai latviai mus aplenkė, jie įrengė užsienio muziejų biržos rūmuose, estai įrengė Kadriorgą, o mes pradėjome, sustojome ir ilgam.

Tikiuosi, kad išgirs mane valdžios žmonės, kad šitas projektas reikšmingas pačiam miestui. Rūmai turės patrauklias turizmui programas, madų muziejus bus, jis yra lankomas, kūrinius turim visus, daugiau nei 17 tūkst., turim užsienio šalių dailę, išplėtėme ekspoziciją, dalį eksponavom Estijoje. Visi nustebę, kad mes turime kūrinių, kurie saugyklose laukia. Trečias dalykas: jie taps edukacijos ir švietimo edukacijos centru“, – kalbėjo Dailės muziejaus direktorius Romualdas Budrys.
    
Pagal parengtą projektą, šioje rūmų dalyje įsikurtų Europos istorinio kostiumo  ekspozicija, šiuo metu veikiančioje rūmų dalyje įsikurtų Australijos ir Okeanijos menas, Nacionalinis menų pažinimo centras, Radvilų palikimo ekspozicija. Į projektą įtrauktas ir centrinio bokšto Rizalitas ir išlikusios istorinės galerijos prie jo atkūrimas, kur įsikurtų Vakarų Europos dailė bei 500 vietų renginių salė.

Kitoje rūmų dalyje įsikurtų Arbit Blato kūrinių ekspozicija. Pasak muziejaus direktoriaus, dabar parodoms naudojama tik 15 proc. šių patalpų. Pastatą sutvarkius, čia atsirastų apie pusšimtį ekspozicinių salių.

Vytauto Kasiulio muziejus pakvies į Jono Rimšos, Alfonso Dargio, Juzefo Čečhovičiaus parodas, balandžio mėnesį bus atidarytas atnaujintas Palangos Gintaro muziejus. Nacionalinės dailės galerijos pirmasis šių metų pusmetis bus skirtas menininkams vizionieriams ir XX amžiaus antrosios pusės eksperimentiniam menui.

„Dešimtmečio vizijos kilusios Niujorke, aprėpusios Europą ir XX amžaus eksperimentinis menas. Ketiname pristatyti tuos kūrėjus, kurie visaip pralenkė savo laiką galbūt ne visus jų kūrinius žinome, kad kai kurie liko dirbtuvėse, pavasarinė paroda skirta Vincui Kisarauskui, kurį tarsi gerai pažįstame, bet ne visi žino jo scenografiją, koliažus, tai viena iškiliausių asmenybių“, – sakė Nacionalinės dailės galerijos vadovė Jolita Jablonskienė.

Dailės muziejus planuoja surengti per 30 naujų parodų Vilniuje, Klaipėdoje, Juodkrantėje ir Palangoje esančiuose devyniuose muziejaus padaliniuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.