Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

„Scanoramoje“ – intymi pažintis su tragiško likimo fotografu V. Luckumi

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Daug dėmesio lietuviškai dokumentikai kasmet skiriantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet žiūrovams pristato dar vieną premjerą – naujausią režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą „Meistras ir Tatjana“. Premjera „Scanoramoje“ įvyks šeštadienį, lapkričio 15-ąją, „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre.

Daug dėmesio lietuviškai dokumentikai kasmet skiriantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet žiūrovams pristato dar vieną premjerą – naujausią režisierės Giedrės Žickytės dokumentinį filmą apie fotografą Vita Luckų „Meistras ir Tatjana“. Premjera „Scanoramoje“ įvyks šeštadienį, lapkričio 15-ąją, „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre.

Kaip teigiama „Scanoramos“ pranešime spaudai, filme „Meistras ir Tatjana“ žiūrovų laukia pažintis su vienu įdomiausių ir talentingiausių praėjusio amžiaus Lietuvos fotografų. Tragiško likimo fotografas V. Luckus tapo pirmuoju, pralaužusiu romantinę Lietuvos fotografijos mokyklos tradiciją. Nesiskirdamas su fotoapratu, V. Luckus keliavo po visą Sovietų Sąjungą, o jo gyvenime netrūko nei bemiegių darbo naktų, nei iki paryčių trunkančių vakarėlių.

Maištingas kūrėjas ne tik daug dirbo, bet ir karštai mylėjo. Bohemiškuose namuose jo visad laukdavo gražuolė žmona Tatjana. G. Žickytės filmo pavadinimas išduoda, kad jame žiūrovų laukia pažintis ne tik su V. Luckaus kūryba, bet ir su Vito bei Tatjanos meilės istorija.

G. Žickytė, siekdama atskleisti kuo įvairiapusiškesnį fotografo portretą, filme kalbina žmones, kurie buvo V. Luckaus draugai, bendražygiai ir net priešai, tačiau reikšmingiausia jo asmenybės liudininke tapo būtent Tatjana Luckienė-Aldag, V. Luckaus našlė, šiuo metu gyvenanti JAV.

„Amerikoje sukūrusi kitą šeimą, Tatjana nesiekė dėmesio ir ilgai niekam nepasakojo apie dramatiškai aistringą jųdviejų su V. Luckumi gyvenimą. Todėl labai džiaugiuosi, kad sulaukusi mano prašymo papasakoti apie Vitą, jį sutiko kartu su manimi leistis į prisiminimus“, – pasakojo G. Žickytė. Tatjana Luckienė-Aldag viešės „Scanoramoje“ ir dalyvaus filmo premjeroje lapkričio 15 d.

Pačios G. Žickytės, pažintis su V. Luckaus kūryba truko ne vienerius metus. Studijuodama žurnalistiką, dėstytojo Skirmanto Valiulio paskaitoje ji pirmą kartą išgirdo šio fotografo vardą, o vėliau darė interviu su Lietuvoje viešėjusiu olandų žurnalistu, kuris išleido knygą apie V. Luckaus kūrybą. Tačiau netrukus režisierė fotografą ir jo kūrybą pamiršo. Tik po dešimtmečio G. Žickytė vėl grįžo prie šios temos, pradėjo gilintis į V. Luckaus darbus ir ryžosi sukurti dokumentinį filmą.

G. Žickytė 2011 metais „Scanoramoje“ pristatė debiutinį ilgametražį dokumentinį filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“. Po premjeros „Scanoramoje“ filmas apkeliavo daugiau nei 20 tarptautinių festivalių.

Lapkričio 6-ąją prasidėjęs Europos šalių kino forumas „Scanorama“ Vilniuje vyks iki lapkričio 16 d., Kaune festivalis viešės lapkričio 13–23 d., Klaipėdoje – lapkričio 13–16 d., o Šiauliuose – lapkričio 22–23 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi