Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

V. Daunoro plokštelėje – visas operos solisto gyvenimas

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pristatyta garsaus operos solisto Vaclovo Daunoro kompaktinė plokštelė. Joje – ir operos arijos, ir populiarios dainos. Nepaisant turtingos solisto kūrybinės biografijos, tai – pirmoji jo plokštelė.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pristatyta garsaus operos solisto Vaclovo Daunoro kompaktinė plokštelė. Joje – ir operos arijos, ir populiarios dainos. Nepaisant turtingos solisto kūrybinės biografijos, tai – pirmoji jo plokštelė.

Po pertraukos į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją atvykęs V. Daunoras sutiktas emocingai. Mokiniai, solistai, kolegos ir gerbėjai susirinko į kompaktinės plokštelės pristatymą. Jos redaktorė ir muzikologė  Jūratė Katinaitė atrinko žinomiausias operos solisto arijas ir dainas nuo 1965-ųjų iki 1989-ųjų iš LRT radijo archyvuose ir Vilniaus plokštelių studijoje rastų įrašų. Ji sako, kad visi išsaugoti įrašai nebūtų tilpę ir į keturias ar netgi penkias plokšteles.

„Į du diskus pabandėme sutalpinti tiesiog nesutalpinamus dalykus. Ir gavosi tokia kompiliacija, iš vienos pusės toks reveransas tiems žmonėms, kurie padėjo V. Daunorui išeiti į sceną ir joje žibėti. Iš kitos pusės – tai, ką labai nori klausyti, girdėti žmonės. Tokios labai populiarios ir visų mylimos dainos arijos“, – muzikologė J. Katinaitė.

Pasak J. Katinaitės, V. Daunoras – fenomenas, sugebėjęs padaryti karjerą didžiausiose pasaulio scenose – Niujorko Metropoliteno operoje ir Hiustono „Grand Opera“ teatre. Pilypas II, Eskamiljas ir Mefistofelis – populiariausi jo vaidmenys. Išvykęs iš Lietuvos 1993 m., V. Daunoras po 20 metų grįžo. Paklaustas, ar jaučiasi laimingas Lietuvoje išleidęs kompaktinę plokštelę, solistas nedvejojo.

„Paimu plokštelę ir vaikams sakau: „Čia yra visas mano gyvenimas. Niekada nesitikėjau, kad tai gali įvykti. [...] Nesitikėjau, kad su mano repertuaru gali įvykti kas nors rimto“, – atvirai kalbėjo operos solistas V. Daunoras.

Nors, pasak J. Katinsitės, kompaktinė plokštelė labiau skirta vyresniajai kartai, V. Daunoras nepamiršo ir studentų. Jis su J. Katinaite jau baigia rengti knygą, kurioje operos solistas atskleidžia vokalo technikos subtilybes ir pateikia patarimų pradedantiems dainininkams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi