Kultūra

2013.12.10 18:27

Atidaryta V. Daunoro niekur nerodytų darbų paroda

Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, atidaryta jau Lietuvos scenos legenda tapusio dainininko, boso Vaclovo Daunoro tapybos darbų paroda.

Vilniuje, Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, atidaryta jau Lietuvos scenos legenda tapusio dainininko, boso Vaclovo Daunoro tapybos darbų paroda.

Solistas pirmą kartą sutiko paviešinti savo kūrybą. Iki šiol jis paveikslus dovanodavo draugams.

Į muziejų atėję žmonės vis klausinėjo, ar parodos autorius – tikrai solistas Vaclovas Daunoras. Apie ilgamečio Operos ir baleto teatro solisto pomėgį – tapybą – iki šiol žinojo tik jo draugai ir kolegos. Daunoras sako visada svajojęs tapti dailininku. Sukliudė pirmasis darbas ansamblyje „Lietuva“.

„Švažas šoko tautinius šokius pas Joną Švedą, o aš chore buvau, dainavau, bet neturėjau pinigų, o pas Švedą gaudavau algą, taip ir užsikabinau“, – prisimena V. Daunoras.

Parodos autorius pasakoja, kad dar studijuodamas, dažniausiai laisvalaikiu tapydavo. Vėliau su teptuku rankoje vasaromis užsisklęsdavo sodyboje. Sako, kad labai mėgo Čiurlionį, net sapnuodavo jį, bet kūrė mistinius siužetus.

Daug V. Daunoro kurtų portretų turi jo kolegos. Pavyzdžiui, parodoje eksponuojamas Rimanto Sipario portretas. 

„Aš neturėjau pinigų, o jis mane pakvietė 40 metų jubiliejų. Ką man nunešti? Neturiu ką nupirkti, tai aš  greitai nubėgau J. Basanavičiaus gatvėje buvusią krautuvę, kur portretus pardavinėjo. Nupirkau Stalino portretą su gerais rėmais.  Staliną – von laukan, Siparį – į vidų ir nuvežiau va“, – apie originalią dovaną sako V. Daunoras.

Parodos autorius šiuo metu gyvena Jungtinėse Valstijose. Nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje dainavo nuo 1960-ųjų. Prieš dvidešimt metų jis išvyko į JAV ir dar devynerius metus dainavo Niujorko Metropliteno operoje. Pasak maestro, nepaisant sėkmės teatro scenoje, gyvenime buvo ne viena akimirka, kai balsą norėjo iškeisti į drobę, dažus ir teptuką.